ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


Володимир ПУЗАКОВ: "ПОПРИ КРИЗУ ЖИТТЯ В МІСТІ НЕ ЗУПИНИЛОСЯ"

Олена КОБЕЦЬ, Олег ШРАМКО (фото)

31.07.2009, 08:02

Кіровоград, як і вся Україна, прожив, напевне, найважчих шість місяців за останні роки. Фінансово-економічна криза позначилася на роботі усіх галузей і, відповідно, на наповнюваності бюджетів усіх рівнів, добробуті громадян. Які підсумки першого півріччя 2009 року, що із запланованого вдалося зробити міській владі, на чому робилися з урахуванням кризи акценти, – про це в інтерв’ю із кіровоградським міським головою Володимиром Пузаковим.

– Володимире Тихоновичу, багато хто на початку року висловлював сумніви, що міський бюджет за нинішніх кризових умов в економіці вдасться виконати. Чи справдалися ці побоювання? Яка ситуація із виконанням планових надходжень за перше півріччя?

– Хоч і було тяжко, але в цілому спрацювали нормально. При цьому зауважу, що і дохідна, і видаткова частини міського бюджету нинішнього року є більшими, ніж минулого року. Існують певні проблеми з надходженням плати за землю, але після того, як вдалося досягти порозуміння з цього питання у депутатському корпусі, було прийнято рішення про виставлення кількох земельних ділянок на аукціон, що має відбутися уже в серпні, тож ситуація поліпшиться. Крім того, резервом для наповнення бюджету розвитку є програма приватизації. Серед об’єктів, від яких можна отримати найбільші додаткові надходження, – готель "Київ". Коли я виступив на минулому засіданні виконкому Кіровоградської міської ради з пропозицією щодо підготовки документів для продажу цього об’єкта через аукціон, члени виконкому мене підтримали.

– Криза позначилася на виконанні тих чи інших програм?

– Кошти, зокрема до бюджету розвитку, надходять повільно, але ми намагаємося виконувати все, що обіцяли зробити в цьому році. Так, значну увагу приділяємо підготовці до початку навчального року закладів освіти. Робимо в школі №1, яка готується до свого ювілею, новий футбольний майданчик, ремонтуємо вхід у приміщення, фойє. Триває реконструкція спортивного залу та котельні у школі №2 на Великій Балці. У школі №6 до першого вересня вирішили повністю заасфальтувати подвір’я, на якому колектив навчального закладу проводить усі свої масові заходи. Також реконструюємо вхід до школи №9. Тут, як і в школі №4, де відремонтовано обидва входи, встановимо сходи із граніту, які раніше вели до приміщення міської ради. У школі №20 уже полагодили дах спортзалу, майстерні, до першого вересня зробимо огорожу навколо території закладу. В школі №34 на прохання адміністрації закладу, батьків, жителів, що мешкають у сусідніх будинках, теж встановимо огорожу. Не припиняється ремонт і на станції юних техніків. Тут полагоджено санвузли, класні кімнати, до першого вересня зробимо огорожу, а ось басейн для випробувань моделей закінчимо облаштову- вати уже, напевне, наступного року.

Значний обсяг робіт передбачено виконати і в медичних закладах. Так, капітально ремонтуватиметься приміщення стоматологічної поліклініки №2 на проспекті Університетському, 5-ї міської поліклініки, третьої міської поліклініки, де протікає покрівля, амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селищі Гірничому. Розпочали лагодити й балкони у лікарні №3, які нині – в поганому стані.

– Чимало запитань, які ставлять вам мешканці під час виїзних прийомів, стосуються житлово-комунального господарства…

– Дійсно, про це мешканці запитують найчастіше, особливо про ремонт покрівель. Ми кожен рік ремонтуємо близько 45-50 дахів, такий же обсяг робіт передбачено виконати й нинішнього року. Правда, через кризу їх фінансування дещо гальмується, однак робитимемо все, щоб заплановане було виконано. Чимало доклали зусиль для відновлення ліфтового господарства. Нагадаю, що в березні 2007 року, коли я зайняв посаду міського голови, не працювало близько 380 ліфтів, на сьогодні таких – лише 44. Нинішнього року на їх ремонт ми заклали два мільйони 450 тисяч гривень. Якщо фінансова ситуація поліпшиться і до бюджету ці кошти надійдуть, ми зможемо майже повністю розв’язати цю проблему – залишаться тільки 12 підйомників, які на сьогодні стоять "мертвими" і на відновлення яких треба чималі кошти.

Значну роботу виконали ми для того, аби провести водопровід на Старій Балашівці, що дозволить сотням мешканців отримувати воду централізо- вано. Нагадаю, що торік ми почали ремонтні роботи в аварійно-диспетчерській службі "080", у цьому році їх уже закінчуємо. Варто зауважити, що аналогів цій службі, матеріально-технічну базу якої ми суттєво зміцнили, в Україні немає – недарма цікавитися нашим досвідом приїжджали із Вінниці, Кременчука. Колектив служби здатен чимало питань вирішувати оперативно, чітко і злагоджено, що засвідчило й те, як працювали аварійні бригади під час недавніх дощів.

Багато уваги приділяємо питанням благоустрою. Нагадаю, що у квітні був організований загальноміський суботник, у якому, крім комунальників, узяли участь трудові колективи, учні, вчителі, представники влади, пересічні кіровоградці. Добре попрацювали всі служби напередодні Дня Перемоги. Зокрема, реконструювали меморіальне кладовище біля лікарні №1, де встановлено пам’ятник Невідомому солдату. Зараз активно ведуться роботи з реконструкції площі перед приміщенням міської ради. Вагомий внесок у поліпшення благоустрою міста робить спецінспекція Кіровоградської міської ради, яка докладає чимало зусиль для ліквідації стихійних звалищ, стежить за тим, аби власники тих чи інших ділянок тримали їх у належному стані. Недавній приклад – рейд у парку Ковалівському, орендареві якого дали десять днів на усунення усіх недоліків. За цей час він повинен ліквідувати всі стихійні смітники, що там утворилися, встановити лавочки, облаштувати зовнішнє освітлення.

– Яка ситуація із підготовкою міського господарства до зими?

– Ще в травні були розроблені заходи з підготовки до початку опалювального сезону, як вони виконуються, ми розглядаємо на кожному другому засіданні виконкому. В цілому роботи йдуть згідно із графіком. Щодо боргів за газ, то ДП "Кіровоградтепло" та КП "Теплоенергетик" планують погасити їх через механізм ряду постанов Кабінету Міністрів, що передбачає відшкодування різниці в тарифах, яка утворилася внаслідок подорожчання газу. Питання стосовно оформлення угоди на постачання газу, використаного минулого опалювального сезону, між ДК "Газ України" та ДП "ТЕЦ" поки що на стадії вирішення. Ми тримаємо його на контролі і в будь-якому випадку не дозволимо, аби кіровоградці взимку мерзли.

– Що виконано нинішнього року в плані ремонту доріг?

– У першому півріччі ми почали капітальний ремонт проспекту Винниченка, плануємо до кінця року його обов’язково закінчити. Уже капітально відремонтували дорогу по вулиці Пролетарській. Серйозні роботи виконуються на вулиці Волкова з переходом на Межовий бульвар. Робота там кипить, як на БАМі. Це дозволить розвантажити центральну магістраль. Усього ми маємо освоїти на цій ділянці більше трьох мільйонів гривень. Ще одна серйозна ділянка – вулиця Балтійська до вулиці Керчинської з переходом на вулицю Московську. Великий обсяг робіт тут виконаємо в нинішньому році і продовжимо їх і у наступному, дійшовши до містка на Стару Балашівку. В плані поточного ремонту на цей рік – 65 вулиць і провулків. На сьогодні вже полагоджено 37. Серед них – вулиці Кільцева, Пацаєва, Маршала Конєва, Мурманська, Чернишевського, Ушакова, Генерала Жадова, Героїв Сталінграда, Аерофлотська, Тобілевича, провулок Суворова та інші.

– Нинішнього року міська влада з Вашої ініціативи взялася за кілька серйозних і потрібних справ – зокрема, облаштування зупинок громадського транспорту та відновлення дитячих майданчиків у дворах житлових будинків…

– Це дійсно так. Ці об’єкти за 18–20 років дійшли до такого стану, що потребують оновлення. Щодо зупинок – то ми запропонували взяти на себе їх облаштування разом зі спорудженням торговельних об’єктів місцевим підприємцям, з якими уклали відповідні угоди. Усього таких зупинок налічується 280, у списку для облаштування їх поки що – трохи більше п’ятдесяти. Я орієнтую підприємців на те, аби вони спочатку збудували на зупинках навіси з лавочками, аби людям було де чекати транспорт, а вже потім споруджувати павільйони для торгівлі. При цьому вимагаємо, аби зупинки мали привабливий архітектурний вигляд.

Зазначу, що це – не єдина проблема, яку ми намагаємося розв’язати спільно з бізнесменами, підприємцями. Нагадаю, що нещодавно на маршрути в Кіровограді вийшли великомісткі автобуси, що дозволило поліпшити стан перевезень пасажирів, забезпечити їх транспортом, який працює у звичайному режимі руху. Це відбулося завдяки співпраці міської влади, ВАТ "Автобусний парк" й голови правління ЗАТ "Радій" Євгена Бахмача. До кінця року на маршрутах має з’явитися ще близько десяти великих автобусів.

І в питанні облаштування дитячих майданчиків ми теж звертаємося за допомогою до підприємців та бізнесменів. Керівники КРЕПів добре знають, хто працює на їхніх територіях, і здатні залучити їх до цієї доброї справи. Зауважу, що КРЕПи активно взялися за роботу, і на території багатьох із них або споруджуються нові, або лагодяться старі дитячі майданчики, завозиться пісок у пісочниці. Усього на сьогодні із 149 майданчиків, які потребували ремонту, вже приведено до ладу близько 90. Є, до речі, ще один варіант вирішення цього питання. Ваша газета уже писала про досвід російського міста Волгодонська, з яким нещодавно ознайомився заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Валерій Челядінов. Там житлово-експлуатаційні контори активно залучають до облаштування дитячих майданчиків місцевих мешканців, які приводять їх до ладу, не витрачаючи коштів, використовуючи підручні засоби – пластикові пляшки, покришки. Цей досвід варто запозичити. Також я дав доручення розробити положення про проведення конкурсу на кращий будинок, під’їзд, квартальний комітет і таке інше. Призи мають бути не копійчані, а серйозні. Я переконаний: якщо людей зацікавити, стимулювати, незабаром Кіровоград набуде привабливого вигляду, стане затишним й охайним. І люди самі дбайливіше ставитимуться до міста, в якому живуть.

– На недавній апаратній нараді Ви дали доручення відповідним службам розглянути питання про відновлення табору відпочинку на Арнаутовому. Наскільки це реально?

– Колись цей табір належав облспоживспілці, потім будівлі на його території викупив один бізнесмен. Але земля залишилася за територіальною громадою, а споруди за час, що минув, які згоріли, які зруйнувалися. У нас є реальні шанси відновити тут місце для відпочинку дітей. Уже знайшлися й бажаючі це зробити, котрі пропонують ще й відкрити тут музей козацької слави. Якщо вдасться втілити задум у життя, це буде доброю справою для дітлахів Кіровограда.

Словом, як бачите, незважаючи на фінансову кризу, життя в місті не зупинилося. Докладаємо усіх зусиль, аби бюджет наповнювався, реалізовувалися програми, затверджені міською радою на початку року, бюджетні заклади отримували необхідні кошти на своє утримання, а вчителі та медики вчасно одержували заробітну плату.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!