ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


СПЕЦІНСПЕКЦІЯ ВИМУШЕНА СПІЛКУВАТИСЯ З МІЛІЦІЄЮ ЧЕРЕЗ ВІДКРИТІ ЛИСТИ

Олена КОБЕЦЬ

31.07.2009, 08:14

Завдання спецінспекції Кіровоградської міської ради багато в чому збігаються із завданнями, які мають вирішувати правоохоронці. Це і ліквідація стихійної торгівлі та точок продажу самогону, і притягнення до відповідальності тих, хто курить у невстановлених для цього місцях, і багато чого іншого. Ось тільки важелів впливу на порушників у спецінспекції значно менше, ніж у міліції, а тому чимало питань вона спроможна вирішити тільки за її підтримки. Тим часом, спільної мови інспектори та міліціонери, на жаль, знайти не можуть. Дійшло до того, що начальник спецінспекції Віктор Іванов надіслав відкриті листи начальнику УМВС в області та кіровоградському міжрайонному природоохоронному прокурору.

– На жаль, останнім часом ми не маємо підтримки від правоохоронців у питаннях, які повинні вирішувати разом, – зазначив Віктор Іванов на прес-конференції у вівторок. – Наведу один зі свіжих прикладів. Як відомо, нещодавно прийнято Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення", Кіровоградська міська рада своїм окремим рішенням визначила місця, де заборонено курити, є відповідне розпорядження міського голови. Згідно із цими документами, забезпечення дотримання заборони куріння в громадських місцях покладено на правоохоронні органи спільно з працівниками спеціалізованої інспекції. При цьому при складанні протоколів про адміністративні порушення ми, на відміну від міліції, не маємо повноважень вимагати у порушників пред’явити документи, які посвідчують особу. Правоохоронці ж узяли участь у перших кількох рейдах, а потім самоусунулися від цієї роботи. Ми направили листа в органи внутрішніх справ і отримали відповідь, що на міліцію покладено 40 основних та факультативних правоохоронних завдань і функцій, що дільничні обласного центру за півроку склали 1698 протоколів про вчинення різного роду адміністративних правопорушень, навантаження на одного дільничного значно перевищує встановлені норми. І знаєте, що нам порекомендували? Укласти договір із державною службою охорони при УМВС, аби міська рада оплачувала виконання вищеперелічених законодавчих актів! До речі, працівників спецінспекції у шість разів менше, ніж дільничних інспекторів, а вони за півроку склали 1980 протоколів про адмінправопорушення.

Не задоволений Віктор Іванов і тим, що правоохоронці не вживають,  на його думку, достатніх заходів щодо ліквідації незаконних пунктів прийому брухту, хоча стаття 164-10 КупАП відноситься лише до компетенції правоохоронних органів.

– Ці пункти, не криючись, працюють із рекламними вивісками майже цілодобово, – підкреслив Віктор Анатолійович. – А тим часом майно територіальної громади розкрадається: зникають кришки люків, огорожі навколо шкіл, дитячих садків, батареї опалення із під’їздів, грабуються кладовища.

Критична ситуація, за словами начальника спецінспекції, склалася і з продажем м’яса в Кіровограді.

– Простому сільгоспвиробникові пробитися на ринки міста неможливо: бізнес знаходиться у руках угруповань, які за безцінь скуповують м’ясо в населених пунктах області, а потім втридорога продають його кіровоградцям. Ми підказали навіть місце – ринок "Август", - з якого щодня вирушають "екіпажі" з причепами для закупівлі м’яса. Худобу забивають на приватних подвір’ях. Останнім часом спецінспекція спільно із санепідстанцією ліквідувала вісім незаконних забійних цехів, однак цим питанням у першу чергу повинна займатися саме міліція. Так само – як і припиненням торгівлі самогону. Коли спецінспекція взялася за цю справу, нам вдалося прибрати самогонниць від шкіл, ліквідувати точку з продажу оковитої біля ринку "Август", де одночасно “працювали” 12 чоловік під керівництвом "бригадира", були свої камери зберігання та жорсткий графік роботи. Припинили ми й торгівлю самогоном у 101-у мікрорайоні та біля ринку "Босфор". Здавалося, правоохоронцям залишилося докласти ще трохи зусиль, й це б явище вдалося подолати, однак підтримки від них ми так і недочекалися. Не допомагає міліція і ліквідовувати несанкціоновані точки продажу баштанних культур, продавці яких захаращують газони, розбивають тротуари.

Окремі претензії у Віктора Іванова до правоохоронців та природоохоронного прокурора з приводу самовільного знищення в Кіровограді зелених насаджень. За його словами, інспекція неодноразово направляла і в Кіровський райвідділ міліції, і в природоохоронну прокуратуру інформацію про факти отруєння дерев за адресами: вулиця Героїв Сталінграда, 4, проспект Правди, 12, сквер Слави, вказуючи навіть назву фірми, що це робила, про факти незаконного вирубування дерев на вулицях Героїв Сталінграда, 15/17, Академіка Корольова, 15, але, знову ж таки, відповідних заходів вжито не було.

Віктор Іванов заявив на прес-конференції: якщо реакції на його відкриті листи не буде, він направить відповідні звернення до міністра внутрішніх справ, уряду та Президента України.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!