ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


Сергій ТІГІПКО: "НЕ ТІ ЛЮДИ ПРИ ВЛАДІ"

Віктор КРУПСЬКИЙ, Олег ШРАМКО (фото)

31.07.2009, 08:16

У середині червня він залишив посади голови правління “Сведбанку”, радника Прем’єр-міністра, співголови Ради інвесторів при Кабінеті Міністрів і заявив, що боротиметься за пост Президента України. Маючи на меті вивчити народні настрої та регіональні проблеми, Сергій Тігіпко вирушив у поїздку по Україні. Позавчора він побував у Кіровограді, де провів прес-конференцію.

– Кіровоградщина – десята область на моєму шляху, – сказав Сергій Леонідович журналістам. – Моє завдання – побувати у всіх регіонах, з’ясувавши у такий спосіб, чим дихає український виборець.

Сергій Тігіпко складе програму і вирушить з нею у другий тур по Україні. "Наступного разу я приїду до вас з програмою", – пообіцяв він.

Стосовно особи ймовірного переможця на виборах Сергій Леонідович висловився так:

– У старих політиків рейтинги падають, а у нових перспективи дуже гарні.

Себе Тігіпко зараховує до нових політиків.

У тому, що за чинного уряду ситуація в країні погіршуватиметься, Сергій Тігіпко не сумнівається:

– Ми (держава. – Авт.) не займаємося серйозно стабілізацією банківського сектора та його рефінансуванням, розширенням внутрішнього ринку через держзамовлення, не стимулюємо експортерів. Усі чекають лише зростання цін на метал. Та цього найближчим часом не станеться. Необхідно працювати всередині країни.

– Ми були двадцятою економікою світу, виробляли кращі космічні кораблі, літаки, танки, – згадав Сергій Леонідович про колишню славу України. – Що вийшло? Що не так? Відповідь проста: не ті люди при владі.

У виведенні країни з кризи прагматик Тігіпко не бачить надскладного завдання. По-перше, на його думку, не можна штучно утримувати курс національної валюти, але якщо відпускати його, то не так стрімко, як це сталося в Україні, що призвело до девальвації гривні. По-друге, вважає ліберал Тігіпко, слід спростити умови ведення бізнесу, зменшити податковий тиск. По-третє, реакція держави на загрози для банків має бути швидкою. Три банки, які держава взяла під контроль протягом останніх восьми місяців, – це замало, вважає професійний банкір Тігіпко. На його переконання, коли НБУ дає кошти на рефінансування проблемного банку, там уже має бути присутня тимчасова адміністрація, щоб контролювати використання цих коштів. По-четверте, держава у ці скрутні часи повинна будувати дороги, мости, інвестувати інфраструктурні проекти (такі, як будівництво Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд). Ці заходи прості й відомі ще з Великої депресії.

– Сильний президент – сильна країна, – Тігіпко поділився своїм баченням форми правління в Україні. – Політичні угруповання ніколи не домовляться. А що робити людям? Дивитися на це шоу? Ми, безумовно, прийдемо до сильної президентської влади.

На запитання щодо складу команди Тігіпка у разі здобуття ним перемоги Сергій Леонідович категорично відповів, що старих політиків поруч з ним не буде. Прізвища соратників пообіцяв оприлюднити пізніше. Серед них жителі Кіровоградщини виявлять земляків, сказав Тігіпко. Зараз же із ним співпрацюють Олександра Кужіль і Тарас Чорновіл. Це чесні, порядні люди, запевнив Сергій Тігіпко.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!