МЕНЮ










10 травень 2018 - 16:16

Книга житиме завжди!


У рамках щорічного фестивалю «Весняний книговир», який вже вчетверте проходив у Кропивницькому з 3 по 6 травня, на площі Героїв Майдану, відбувся книжковий ярмарок, на якому видавці та автори книг представили свою друковану продукцію.
“Весняний книговир” – це масштабний книжковий фестиваль, який об’єднує шанувальників книги з усієї Кіровоградщини та з інших регіонів країни: видавців, письменників, провідних бібліотекарів і громадськості. Цього року на фестивалі головною була дитяча книга, і всі заходи відбувалися під девізом: “Діти, які читають, стають дорослими, які думають”. Участь у виставці-ярмарку взяли видавці області та Києва, Харкова, Львова, інших міст України.
Під час книжкового ярмарку кропивничани та гості міста мали змогу придбати улюблену та нещодавно видану друковану продукцію, зустрітись із авторами книг – молодими і вже знаними поетами й прозаїками, взяти участь у благодійному розпродажу книг. Виручені від нього кошти будуть спрямовані на допомогу українській армії.
До свята шанувальників книги долучився і міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Очільник міста оглянув усі експозиції та придбав у видавців кілька книг для себе і своєї родини.
– На цьому святі я радий вітати всіх, хто любить читати, писати і видавати книжки. Яким би сучасним, модним, технологічно оснащеним не був нинішній світ, як би нас міцно не сповивало Інтернет-павутиння, книга — друкована, гарно видана, цікаво презентована – завжди житиме і буде одним із головних інструментів розвитку суспільства, – наголосив Андрій Райкович. – Наше місто із року в рік все більше набуває виразних ознак фестивального центру. У нас є талановита творча молодь, є справжнє книжкове видавництво, постійно зростає попит на книги. Я переконаний, що книжковий рух набиратиме обертів. І ми будемо відомі в Україні не лише як місто, яке сумлінно трудиться, навчає та захищає країну, а й місто, яке читає і виховує на патріотичних творах молоде покоління. Щиро бажаю всім організаторам, авторам вдалих презентацій, успішної роботи, корисних придбань. Читайте, і світ для вас стане кращим, а всі ми – розумнішими.
Розповів Андрій Павлович і про те, які книги нині читає, якій літературі віддає перевагу. Зокрема, він цінує творчість Володимира Висоцького, тому зараз читає біографічну книгу про нього. Ще з молодості захоплювався пригодницькою літературою, і це уподобання залишилось донині. Міський голова радить молоді більше читати, особливо ту літературу, яка завжди допоможе у житті, сформує характер та навчить справжнім цінностям.
Андрій Райкович та заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Коломійцев вручили учасникам фестивалю дипломи.
Серед тих, хто постійно бере участь у «Весняному книговирі», були і голова обласної організації товариства «Просвіта» викладач Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олександр Ратушняк та голова об’єднання поляків Кіровоградщини «Полонія» імені Кароля Шимановського Олександр Полячок.
Олександр Ратушняк представив твори відомих українських письменників Оксани Забужко, Сергія Жадана, Юрія Андруховича та інших, які відвідували Кропивницький, проводили тут літературні зустрічі та творчі вечори. На думку науковця, книжковий фестиваль – це прекрасна нагода ознайомитись із сучасною українською літературою.
Олександр Полячок зазначив, що об’єднання поляків «Полонія» і музей Кароля Шимановського часто спільно видають чимало книжкової продукції, присвяченої нашому видатному землякові – відомому польському композитору Каролю Шимановському. І всю цю літературу члени товариства представили на книжковому ярмарку, як і літературні збірки «Поляки на Кіровоградщині», «Долі поляків на Кіровоградщині», «Музичне мистецтво. Кіровоградщина в дзеркалі часу». «Пісні села Тимошівки», де народився Кароль Шимановський, а також першу книжку українською мовою про цього видатного композитора, яку написав наш земляк Григорій Гусейнов «Друга соната».
Протягом кількох днів тривали цікаві літературні зустрічі, презентації нових видань у бібліотеках міста, в аудиторіях педагогічного університету, обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Л. Кропивницького, музеях та парках обласного центру.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА



Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 



pgt 0.3766 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua