МЕНЮ


1 сiчень 2011 - 11:37

КОДЕКС ДІЄ, РЕФОРМА ТРИВАЄ


Так вважає і голова громадської ради при ДПА в Кіровоградській області Ігор Волков. Як він днями зауважив на засіданні ради, спроможність Податкового кодексу покаже життя, і, цілком можливо, деякі норми цього документа буде змінено. Наприклад, Ігоря Волкова цікавить, як діятиме положення кодексу, згідно з яким з 1 квітня нинішнього року суб’єкти господарювання, котрі є платниками податку на прибуток, не зможуть включати до своїх витрат товари, придбані у так званих спрощенців. Чи не станеться того, що суб’єкти господарювання співпрацюватимуть лише із собі подібними, залежно від обраного ними виду оподаткування, і українська економіка буде поділена на два окремих сектори? Перший заступник голови ДПА в області Сергій Колотуха сказав на це, що слід подивитися, як великий бізнес відреагує на цю норму кодексу. Також податківець нагадав, що платники єдиного податку раніш дуже часто використовувалися у злочинних операціях, спрямованих на ухилення від оподаткування, і Податковий кодекс має зруйнувати ці механізми. Також члени громадської ради при ДПА говорили, що платники єдиного податку уже почали добровільно переходити на загальну систему оподаткування. Дехто висловив думку про те, що недавні протестні акції було організовано якраз тими, хто з допомогою так званих спрощенців намагався платити якомога менше податків.

Та як би там не було, податкова реформа триває, і, на думку Ігоря Волкова, податківцям слід частіше зустрічатися з представниками бізнесу для обговорення пов’язаних з нею питань. Сергій Колотуха запевнив присутніх, що робота у цьому напрямку уже ведеться. Зокрема, у всіх податкових інспекціях Кіровоградщини працюють консультаційні центри, де підприємці отримують роз’яснення з питань застосування нового кодексу.

На цьому ж засіданні громадської ради ішлося ще й про таку проблему. Виявляється, 2010 року порівняно з попереднім на Кіровоградщині майже на чверть скоротилися обсяги виробництва лікеро-горілчаної продукції. Зокрема, на 15 відсотків менше наварили пива в Олександрії (там діє підрозділ ЗАТ "Оболонь"), а на Кіровоградському сокоекстракційному заводі (державному), ТОВ "Кіровоградський лікеро-горілчаний завод" справи ще гірші – колишні флагмани лікеро-горілчаного виробництва не мають за що купити сировини.

Пити менше місцеве населення від цього не стало, а от плани податківців з адміністрування акцизного збору не виконуються. Підсумовуючи цю розмову, Ігор Волков висловив сподівання на те, що Податковий кодекс підніме з колін і лікеро-горілчану галузь Кіровоградщини. Адже, як стверджують творці цього документа, його головна мета – домогтися модернізації промисловості, створити умови для інвестицій, забезпечити високі темпи економічного і соціального розвитку.

Віктор ІВАНЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40368 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua