МЕНЮ


2 вересень 2011 - 12:40

Колектив професіоналів


– Кожне підприємство має свій власний досвід набитих фінансових ґуль та нарощування фінансових м’язів. Яка продукція товариства стала настільки потрібною на ринку, що дала йому можливість згодом розпочати друк книжок?

– Нинішньому книгодрукуванню та друкові різноманітної продукції рекламного спрямування передувало виготовлення бланків бухгалтерської звітності, зразки яких протягом 1995 – 1997 років дуже швидко змінювалися. Ми їх друкували й реалізовували в області у власних торговельних точках. Сьогодні підприємство також виготовляє й продає у власній торговельній мережі зразки бухгалтерської звітності, але це вже не основна наша продукція.

А книговидавнича діяльність підприємства розпочалася з підготовки до друку й випуску книги вже, на жаль, покійного Анатолія Юрченка "Записки краеведа". 2004-го наше поліграфічне підприємство разом зі спілкою підприємців області випустило до 250-річчя Кіровограда книгу "Місто і люди", матеріал для якої ми готували своїми силами. Невдовзі в міськвиконкомі відбулася її презентація. З того часу намагаємося щороку реалізовувати хоча б один стовідсотково власний видавничий проект, реалізація якого розпочинається зі створення книги – підготовки та збирання матеріалу, вичитки рукопису, його верстки і друку, а завершується презентацією книги й організацією її продажу. Наразі маємо чимало виданих книг, виставка яких представлена в нашому магазині канцтоварів на вулиці Декабристів. Там же можна придбати багато книг та поштових листівок ТОВ "Імекс-ЛТД", передусім краєзнавчого спрямування, подарункових. Ми співпрацюємо з багатьма книгарнями Кіровограда й інших міст. Наші книги представлені в магазині "Українська книга" на Арбаті в Москві.

– За якими критеріями підприємство обирає рукописи, яким дарує довге, розтиражоване у книгах видавництва "Імекс-ЛТД" життя?

– Співпрацюємо з авторами (практично від виникнення задуму написання книги) переважно тих видань, які стосуються осіб і подій, пов’язаних з нашим краєм. Чимало інших книг видаємо вже підготовленими до друку їхніми авторами. Щороку видавництво випускає у світ 30 – 50 найменувань книг. За час нашої видавничої діяльності найбільший тираж випущеної видавництвом книги склав п’ять тисяч примірників. Здебільшого ж, це тисяча екземплярів або ж півтисячі. Книга – специфічний товар, на реалізацію усього її тиражу потрібно не менше п’яти років. І це стосується не лише нашого видавництва.

– Будь-яка книга для широкого ознайомлення з нею, а значить, і для продажу якнайбільшої кількості її примірників потребує “засвіченості” на книжкових виставках, ярмарках…

– Третій рік поспіль наше видавництво єдине не лише з Кіровограда, а й Кіровоградської області бере участь у Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. Позаторік на виставці диплом ІІІ ступеня національного конкурсу "Краща книга України" Державного комітету телебачення та радіомовлення України видавництво "Імекс-ЛТД" отримало за книгу Олександра Чуднова "На память о родном крае". Торік – диплом ІІІ ступеня за книги "Кіровоградщина. Історія. Традиція. Сучасність" та диплом ІІ ступеня за книгу Василя Даценка "Щоб пам’ятали". Обидві книги побачили світ за гроші з обласного бюджету, за що ми надзвичайно вдячні обласній владі, управлінню преси та інформації ОДА та особисто пані Євгенії Шустер. Нинішньорічна VII Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок також була для нас успішною, хоча конкурсу цьогоріч не було. Книги видавництва охоче купували, довелося довозити чимало примірників з Кіровограда. Серед тих, хто цікавився нашими виданнями, було чимало відомих учених, політиків, держслужбовців та діячів культури.

Було в історії підприємства і представлення нашої книги в посольстві Індії. Це перший переклад українською мовою творів Махатми Ганді, здійснений Володимиром Василенком.

– Та все ж книговидання – бізнес ризикований. А тому потребує вивчення попиту на ту чи іншу літературу. "Імекс-ЛТД" якимось чином прогнозує наперед долю виданих книг?

– З минулого року на київській виставці, про яку йшлося вище, ми розпочали не лише продавати власну продукцію, а й представляти сигнальні примірники майбутніх книг, вивчати потенційний попит на них. Торік таким чином представили твір Світлани Бронзи "Невідомий Іван Тобілевич" (невідомі широкому загалові листи і п’єси), тому вже знали, чого вона варта, і продали чимало її примірників. Так само представили в Українському домі (саме там 16 – 18 серпня проходила VII Міжнародна київська книжкова виставка-ярмарок. – Ю.Л.) сім книг із започаткованої нещодавно серії "Єлисаветградське коло" (упорядник – Олександр Чуднов). Серед них, зокрема, – спогади лікаря Натана Ширмана, якими вже зацікавилися у громадській організації "Український медичний клуб"; щоденник Йосипа Поліщука, 16-річного хлопця, який жив у Кіровограді в роки окупації 1941 – 1944 років (він загинув, а продовжив писати щоденника вже інший юнак). Щоденникові записи розшифрували й підготовили до друку Василь Бондар та Олександр Чуднов…

До нашого стенду на виставці підходять і відвідувачі, знайомі з виданнями "Імексу-ЛТД" минулих років. Цікавляться, чи не привезли ми твори того чи іншого автора. Наприклад, значний інтерес на останній київській виставці був прикутий до творчості для дітей чудової кіровоградської поетеси Олени Надутенко, яка багатьом землякам більше відома як активний громадський діяч, голова громадської організації кіровоградських підприємців.

– На які видання від "Імекс-ЛТД" книгоманам можна очікувати наступного року?

– Специфіка книговидання в тому, що над книгою доводиться працювати чимало часу. Уже майже рік трудимося над працею Сергія Шевченка про історію військового кавалерійського училища, заснованого в Єлисаветграді ще за царату. Продовжуватимемо видавати книги серії "Єлисаветградське коло", маємо намір випустити у світ книги про історію підприємницького руху на Кіровоградщині, а також про знаних жінок нашого краю. Звичайно ж, будуть і підручники, і посібники, і видання, створені коштом авторів.

– Коли на початку діяльності поліграфічного підприємства "Імекс-ЛТД" козирем, який допомагав йому спинатися на ноги, був друк бланків бухгалтерської звітності, то тепер це…

– …продукція для зовнішньої реклами, плакати, вивіски, таблички, вказівники й загалом найширший спектр друкованої та сувенірної рекламної продукції. Друкуємо за допомогою цифрового друку на папері, банерних тканинах, самоклейній плівці, тканинах для прапорів, полотні тощо. Цей вид діяльності та власна друкарня дають змогу колективові підприємства безперервно працювати, своєчасно отримувати заробітну плату. Сплачувати податки й накопичувати гроші на створення власних книжкових проектів, які не можна назвати прибутковими. Але це та справа, яка дарує задоволення всьому колективу й результати якої залишаться для майбутніх поколінь, яка дає значний поштовх вивченню і збереженню спадку поколінь минулих..

– І насамкінець слід назвати тих, хто працює на підприємстві й творить його сьогодення й майбуття.

– У видавничій справі задіяні двадцять вісім працівників підприємства. Ще десятеро працюють у наших торговельних точках у Кіровограді та інших населених пунктах області, де реалізують бланки, канцелярські товари й книги видавництва. Серед членів колективу є як люди, що працюють у нас три – п’ять років, так і ті, хто трудиться тут десять – п’ятнадцять літ. Підприємство тісно співпрацює з Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості, завдяки чому чимало наших працівників прийшли до нас на своє перше робоче місце. У нас найкращий в області дизайнер з художнього оформлення й верстки книг Ігор Шалюта. І це підтвердить будь-який професіонал-поліграфіст. Маємо дуже хорошу старанну молодь. Наприклад, Ірина Павлова, яка працює на підприємстві третій рік, прийшла до нас на роботу ще студенткою. Зараз вона верстає вже третю книжку. А ще маємо досвідчених друкарів, різальників, бригаду післядрукарської обробки готової продукції. Загалом, колектив поліграфічного підприємства "Імекс-ЛТД" – це колектив професіоналів високої проби. З усіма цими людьми легко працювати й приємно робити спільну справу, від якої всі ми маємо як матеріальне, так і духовне задоволення.

Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39744 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua