МЕНЮ


13 грудень 2014 - 19:48

Коли дітей від батьків доводиться захищати


Питанням протидії жорстокому ставленню до дітей у родинах та координації дій відповідних служб та відомств, правоохоронних органів у разі виявлення таких випадків була присвячена нарада, що провела днями заступник начальника служби у справах дітей виконавчого комітету Кіровоградської міської ради Ірина Бабіч.

Зокрема, на нараді наголошувалося на тому, що в разі виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми, сексуального, психологічного, економічного насильства в родинах всім службам потрібно діяти швидко та злагоджено. Від цього залежить подальше фізичне та моральне одужання дитини.

На підтвердження учасники наради навели й кілька прикладів. Так, саме вчасне реагування на звернення педагогічних працівників однієї зі шкіл міста буквально врятувало життя Олександру Л., якого працівники служби у справах дітей вже непритомного винесли з рідного помешкання. Потім були лікування у Києві, складна операція, і тепер дитина перебуває у дитячому будинку “Наш дім”, а батьки позбавлені батьківських прав. Вчасно зреагувати і довести факт насильства в родині і тим самим домогтися термінового рішення суду про вилучення дитини із сім’ї дозволила тісна взаємодія між працівниками служби у справах дітей, педагогами, представниками правоохоронних органів та медиками.

Аналогічного рішення суду вдалось добитись і у випадку з Поліною Г., яку жорстоко побила рідна мати. Тепер дівчинку доглядає бабуся.

А ще кілька днів тому був зафіксований випадок побиття матір’ю чотиримісячної дитини. Мати – пацієнтка психіатричної лікарні, а догляд за немовлям здійснює бабуся. Тепер же вона й перебуває з дитинкою у лікарні. Справа розглядається у суді, а бабусі поставлена вимога, щоб отримати над малечею опікунство, навести спочатку лад у помешканні, бо соціальні працівники виявили в квартирі повну антисанітарію.

Часто дітей, які постраждали він насильницьких дій своєї рідні, направляють до центру соціально-психологічної реабілітації, де з ними працюють професійні психологи. Вони допомагають вихованцям цього закладу позбутись страхів, психологічних травм. Також психологи працюють і з батьками, які неправильно поводяться в житті і вважають, що фізичний та моральний тиск на дитину – це нормально, як один із аспектів виховання. Після таких бесід ситуація в родинах часто змінюється.

Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40201 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua