МЕНЮ


1 серпень 2016 - 19:22

Коли почнуть міняти старі паспорти на id-картки


До нашої редакції звернувся мешканець міста із наступним питанням:
Останнім часом у пресі багато розмов про те, що планується заміна паспорта старого зразка у вигляді книжечки на новий – у вигляді картки. Позавчора звернувся до відділення міграційної служби для заміни власного паспорта, на що отримав відмову. Чи можете роз’яснити як і коли буде проходити заміна старих паспортів на нові та яким чином у картку будуть вноситися дані про прописку?
Марчук І.

За роз’ясненням ми звернулися до юристів Юридичної компанії Лекс Форі, що спеціалізується на міграційному праві, м. Київ, cайт компанії: http://propiska.lexfori.in.ua/
Дійсно, з 11 січня 2016 року підрозділи Державної міграційної служби України розпочали видачу паспортів громадянина України у вигляді id-картки. Проте така видача здійснюється лише особам, які отримують паспорт вперше по досягненню 16 років,- пояснив Петро Івановський, юрист.
Чинною редакцією статті 21 Закону України 5492-VI від 20.11.2012 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено, що паспорт громадянина України оформляється всім особам, починаючи від народження та незалежно від віку, на кожні 10 років.
Недосконалість чинної норми очевидна. Погодьтеся - складно уявити паспорт громадянина виданий немовляті, який буде посвідчувати особу протягом наступних 10 років. У зв’язку із вказаним законодавцем вирішено змінити положення зазначеної норми. Так, законопроектом № 3224, що був проголосований Верховною радою України 14.07.2016, передбачено видачу паспортів нового зразка у вигляді id-картки по досягненні громадянином 14-річного віку. Такий паспорт буде чинним протягом 4 років, а паспорт, отриманий з 18-річного віку, буде чинним вже 10 років.
Крім того, зазначеним законопроектом запроваджується процес заміни паспортів старого зразка у вигляді книжечки на нові у вигляді id-картки всім, хто вже документований паспортом. На останній онлайн-конференції голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк анонсував старт цього процесу з першого жовтня поточного року.
Для тих, хто отримує паспорт вперше по досягненні 16 років, видача здійснюється безкоштовно. Орієнтовна сума плати за заміну паспорта складатиме 280 гривень. Для заміни паспорта на id-картку необхідно буде звернутися до центру надання адміністративних послуг, там, де вони створені, або до підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи.
Сама ж id-картка міститиме фото особи, її прізвище, ім’я, по-батькові та номер. До електронного чіпа вноситимуться інформація про місце проживання особи (прописку) та сімейний стан. Проте, для зчитування інформації з електронного чіпа, державні органи та установи - поліклініки і т.п. повинні мати спеціальне обладнання, якого на сьогоднішній день немає. Передбачається, що протягом п’яти років держава забезпечить необхідним обладнанням усіх, хто цього потребує, а до цього моменту громадяни вимушені будуть надавати інформацію про своє місце проживання та сімейний стан у паперовому вигляді.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39219 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua