МЕНЮ


11 червень 2014 - 12:02

Компенсація єдиного соціального внеску: хто і коли може скористатися?


В Законі термін «нове робоче місце» вживається в значенні: нове робоче місце – робоче місце, яке створене у зв'язку із створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.
У Порядку термін «компенсація» означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.
Терміни «зареєстрований безробітний», «нове робоче місце», «молодь», «перше робоче місце», «роботодавець», «суб'єкти малого підприємництва» вживаються у значенні, наведеному в Законах України «Про зайнятість населення», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» та Господарському кодексі України.

Шановні роботодавці!
Звертаємо вашу увагу на те, що: право на отримання компенсації має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних таких категорій громадян:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності).

Також право на компенсацію має роботодавець, який є суб'єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Просимо роботодавців взяти до відома, що компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:
має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, протягом двох місяців з дня працевлаштування подає центру зайнятості заяву та інші відповідні документи для отримання компенсації.
Як бачимо, із набуттям чинності нового Закону України «Про зайнятість населення» можливості скористатися державною підтримкою з мінімальними зусиллями з'явилися у багатьох роботодавців. Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням служби зайнятості.
Кіровоградська обласна служба зайнятості запрошує своїх головних партнерів до подальшої співпраці, від якої залежить укомплектування кадрами підприємств, організацій та установ, організація професійного навчання безробітних, громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.
Новий Закон - крок держави до врегулювання попиту та пропозиції робочої сили. Він захищає як інтереси роботодавців, так і людини праці, котра, втративши роботу, не залишиться сам на сам із проблемою безробіття.
Н. Борисова, заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського ОЦЗ.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38127 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua