МЕНЮ


14 червень 2014 - 15:30

Комунальні тарифи зростають


Уряд обіцяє пом’якшити удар з допомогою субсидій та компенсацій

Як і очікувалося, в Україні почали зростати тарифи на комунальні послуги.

Кіровоградці, як і решта українців, заплатили за травень за газ уже за підвищеною ціною. Вона зросла у середньому на 50 відсотків. І це не межа: газ дорожчатиме поетапно – раз на рік. З 1 травня 2015 року тарифи зростуть ще на 40 відсотків, з 1 травня 2016 та 2017 років – по 20 відсотків. Нагадаємо, що для споживачів, які використовують газ "для приготування їжі та/або підігріву води у багатоквартирних будинках", ціна на газ за один кубометр з ПДВ становить зараз 1,182 грн. за наявності газових лічильників, 1,299 грн. – за відсутності газових лічильників. Якщо обсяг споживання природного газу не перевищує 2,5 тис. куб. м на рік, газ коштує 1,089 за 1 куб. м (за наявності лічильників) та 1,197 грн. за 1 куб. м (за відсутності лічильників), якщо обсяг споживання перевищує 6 тис. куб. м на рік – 1,788 грн. за 1 куб. м та 1,965 грн. за 1 куб. м відповідно, якщо перевищує 6 тис. – то 3,645 грн. та 4,011 грн. за 1 куб. м відповідно.

Також із 1 червня зросли тарифи на електроенергію для населення – на 10 – 40 відсотків залежно від обсягів споживання. За розрахунками НКРЕ, підвищення тарифів на електроенергію, для населення приведе до збільшення місячних витрат на оплату електроенергії у таких розмірах: за умови споживання на місяць 50 кВт/год – на одну гривню, 100 кВт/год – на три грвні, 150 кВт/год – на чотири гривні, 300 кВт/год – на 12 гривень, 500 кВт/год – на 23 гривні, 800 кВт/год – на 40 гривень, 1000 кВт/год – на 116 гривень. Одночасно постановою НКРЕ №749 від 23 травня “Про внесення змін до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню” передбачені заходи для захисту найбільш уразливих верств населення від зростання оплати за спожиту електричну енергію. Зокрема, тариф для населення, яке споживає до 150 кВт/год (250 кВт/год для будинків, обладнаних електроопалювальними установками та/або електроплитами) електроенергії на місяць і тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу не залежно від обсягів споживання електроенергії збільшується лише на 10 відсотків.

З 1 липня приблизно на 60 відсотків також підвищиться ціна на послуги з водопостачання та водовідведення, що надає ОКВП "Дніпро-Кіровоград". Зокрема, тариф на централізоване водопостачання для кіровоградців становитиме 6,048 грн. за 1 куб. м, на водовідведення – 5,928 грн. з 1 куб. м. Як пояснив генеральний директор підприємства Роман Ілик, зростання тарифів обумовлене значним подорожчанням електроенергії, запчастин, матеріалів, а також збільшенням рівня мінімальної заробітної плати.

Вартість тепла теж має зрости і теж – приблизно на 60 відсотків (зараз розрахунки ДП "Кіровоградтепло" та КП "Теплоенергетик" – на розгляді в НКРЕ).

Поки що не збільшилася для кіровоградців квартплата. Це, напевне, пов’язано із тим, що, на відміну від тарифів на тепло, воду, газ та електроенергію, тариф на обслуговування житла та прибудинкових територій затверджується не централізовано, а органами місцевого самоврядування – у них є певні можливості стримати зростання ціни на послуги, до того ж, розрахунки КРЕПів та ЖЕКів перевіряє купа контролюючих інстанцій, у кожної з яких – свої зауваження. Хоча навряд чи квартплату вдасться довго стримувати – собівартість складових, що входять до тарифу, об’єктивно зросла.

Уряд обіцяє українцям пом’якшити "тарифний" удар з допомогою програми субсидій і компенсацій. Зокрема, 5 квітня Кабінет Міністрів видав постанову №83, якою передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередніх шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для родини, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на послуги. Таким чином, зазначені родини не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його приналежності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’я, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина – до 6 років, а інша – від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн. * 2 особи +1286 грн. + 1032 грн.).

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно подати:

1. Заяву.
2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

Якщо середньомісячний сукупний дохід вашої сім’ї за попередніх шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, звертайтеся за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Нагадаємо розмір встановлених прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):
для дітей віком до 6 років – 1032 грн.;
для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.;
для працездатних осіб – 1218 грн.;
для осіб, які втратили працездатність, – 949 грн.

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане зі зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, в іншому випадку надання компенсації припиняється.

Наостанок зазначимо, що, безумовно, одночасне і значне подорожчання практично всіх комунальних послуг, незважаючи на субсидії та компенсації, для більшості українців стане дуже тяжким фінансовим ударом. Експерти уже зараз прогнозують, що, напевне, чимало громадян будуть не спроможні оплачувати рахунки за такими тарифами, відповідно, зростатимуть борги за комунальні послуги. Хоча всім зрозуміло: підвищувати тарифи рано чи пізно довелося б. По-перше, це вимога МВФ, по-друге, є об’єктивні фактори, які впливають на процеси тарифоутворення, зокрема – зростання цін на енергоносії, пально-мастильні матеріали, запчастини і таке інше. Інше питання: чи буде з усієї реформи ЖКГ втілено в життя тільки підвищення тарифів, чи, можливо, розпочнеться і впровадження програм з підвищення якості послуг та модернізації житлово-комунальних підприємств.
14 червень 2014 - 16:37
Gio (вст)

Доброго дня.У мене запитання до Вас.Пояснить мені як я можу отримати субсідію. У мене приватизована квартира.Я господарь квартири. І у мене зареєстрована моя сестра з племінніком. Вони не мешкають а знаходятся у раші.Як я зрозумів ваша субсідія надаеться не усім? правільно я зрозумів чи ні? Субсідія надаеться на квартиру чи на людей яки зареєстровані?Розтлумачте будь ласка

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38667 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua