МЕНЮ


22 грудень 2017 - 12:58

Комунальний транспорт пенсіонерів за віком возить безкоштовно


Після появи у Кропивницькому на маршрутах громадського транспорту автобусів великої місткості водії маршрутних таксі припинили безкоштовні перевезення пенсіонерів за віком.
У людей з цього приводу виникає чимало запитань. Тож ми звернулися за роз’ясненням до начальника управління розвитку транспорту і зв’язку міської ради Олександра Вергуна.
– Відповідно до ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт», пільгові перевезення пасажирів, які згідно із законодавством користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, – повідомив Олександр Вергун. – Автомобільному перевізникові, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, заборонено відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення призводить до відповідальності згідно із законом.
Місцеві органи виконавчої влади, які знають ситуацію на місцях та можуть оперативно впливати на її зміну, мають можливість самостійно визначати обсяг пільгових перевезень та, відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України, передбачати видатки, забезпечуючи при цьому контроль за ефективним і цільовим використанням коштів на цю мету. Надання пільг має орієнтуватися виключно на вразливі верстви населення та бути соціально справедливим.
Види та обсяги пільгових перевезень установлюють у замовленні, в якому визначають порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 передбачає безплатний проїзд для пенсіонерів за віком на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах. Але пункт 2 даного нормативно-правового акта постановляє Міністерству фінансів під час уточнення показників державного бюджету на кожний рік передбачати витрати, пов’язані з безплатним проїздом пенсіонерів за віком.
У зв’язку з відсутністю субвенції з державного бюджету на компенсацію за пільгові перевезення з першого січня 2016 року, зважаючи на рекомендації Міністерства фінансів України, фінансові можливості міського бюджету, компенсація за пільгові перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, що працюють у режимі маршрутного таксі, може бути виплачена за таких громадян: учасники бойових дій (у т. ч. учасники АТО); інваліди війни; особа, яка супроводжує інваліда війни І групи; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до І і ІІ категорій; інваліди І і ІІ груп; діти-інваліди; особа, яка супроводжує інваліда І групи або дитину-інваліда; діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння); діти з багатодітних сімей; діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.
У міському електричному транспорті (тролейбусах) та автобусних маршрутах, що працюють у звичайному режимі руху, компенсація може бути виплачена за названих вище громадян та членів сімей загиблих військовослужбовців; дітей до 7 років; ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; пенсіонерів за віком; реабілітованих осіб, які стали інвалідами внаслідок репресій або пенсіонерами.
У Кропивницькому замовлення на пільгові перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування укладено з КП «Електротранс», що обслуговує тролейбусні маршрути № 1 «101-й мікрорайон – вул. Лісопаркова», № 4 «Вул. Космонавта Попова – вул. Лісопаркова», № 9 «Вул. Генерала Жадова – залізничний вокзал», № 10 «Вул. Генерала Жадова – вул. Лісопаркова» та автобусні маршрути (звичайний режим руху) № 103 «Вул. Генерала Кульчицького – вул. Кільцева», № 104а «Критий ринок – Площа Богдана Хмельницького», № 111б «Стара Балашівка – райцентр – Стара Балашівка», № 116 «Никанорівка – вул. Лісопаркова», № 118 «Велика Балка – Центральний ринок», № 274 «сел. Нове – площа Богдана Хмельницького».
У проекті Програми розвитку міського пасажирського транспорту та зв’язку на 2018 рік передбачено компенсаційні кошти підприємствам-перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян як у електротранспорті, так і в автомобільному транспорті.
Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКО25 грудень 2017 - 17:43
ГІСТЬ (вст)

ТАК НЕ ЗРОЗУМІЛО ДО нОВОГО РОКУ ПЕНСІОНЕРИ НА ТАКИХ МАРШРУТАХ ЯК 44, 115 ПОВИННІ ОПЛАЧУВАТИ ПРОЇЗД? ( ТАМ НЕ МАЄ АВТОБУСВ!!!)

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.29659 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua