МЕНЮ


3 серпень 2020 - 12:21

Користь та шкода від кондиціонера


Кондиціонер – це пристрій для охолоджування повітря в житлових або виробничих приміщеннях. Якщо температура повітря в приміщенні, де ми проводимо найбільшу частину часу, комфортна для життєдіяльності людини, то збільшується працездатність, підвищується настрій, а значить і загальне самопочуття кожного з нас.

Безумовно, набагато приємніше і жити, і працювати там, де чисте повітря й комфортна температура. До речі, також некомфортно ми почуваємося і в дуже холодному приміщенні, тож усе має бути збалансованим.

Навіщо потрібен кондиціонер?

Комфортно людина почувається тільки тоді, коли є теплова рівновага, тобто кількість тепла, яку виробляє організм, дорівнює кількості тепла, яку поглинає зовнішнє середовище. Такий баланс для людини, одягненої в легкий одяг, настає при температурі плюс 20–22 °С.

Саме використання професійного кліматичного обладнання приваблює відвідувачів у великі торгові центри та кафе в спекотні літні дні. Також деякі види техніки вимагають безперервного контролю температури, тому кліматичні установки необхідні в серверних, інтернет-кафе, а також на деяких виробництвах. Кондиціонери сприяють комфортним самопочуттю людини та умовам у житлових або виробничих приміщеннях.

Особливо популярними є відносно недорогі фреонові кондиціонери, які контролюють температуру повітря від +18 °С до +28 °С. Також фреонові кондиціонери сприяють очищенню повітря від неприємних запахів і дрібного пилу, вони допоможуть боротися і з підвищеною вологістю в приміщеннях.

На перший погляд, переваги кондиціонера безперечні, але існують деякі моменти, які можуть нашкодити здоров'ю людини. Звичайно, сам по собі кондиціонер не є небезпечним, а створити загрозу здоров'ю він може тільки при неправильній експлуатації. А це означає, що, установивши кондиціонер у квартирі або в офісі, слід дотримуватися певних правил.

По-перше, не можна сидіти або тривалий час стояти безпосередньо під увімкненим кондиціонером, бо сильний і холодний струмінь повітря рівносильний протягові, тож може спровокувати застуду.

Крім того, важливо пам'ятати про те, що в особливо спекотні дні різниця температури повітря на вулиці і в приміщенні не повинна бути більше 7 °С, а якщо за вікном не особливо спекотно, то різниця температур повинна бути всього в 4–5 °С. Це важливо пам'ятати, тому що захворіти може передусім той, хто піддає свій організм різкій зміні температур.

Іншим не менш важливим правилом є регулярне чищення кондиціонера. Накопичений у кондиціонері пил осідає на фільтрах і, засмічуючи їх, може потрапляти в повітря. Повітря з неочищених фільтрів кондиціонера може стати причиною алергічних реакцій, які можуть проявлятися у вигляді сльозотечі, дертя в горлі, шкірних висипань, металевого присмаку в роті. Тому особливо ретельно ставитись до очищення кондиціонера повинні люди, які схильні до алергічних реакцій або страждають від бронхіальної астми.

Важливо розуміти, що не варто через забобони відмовлятися від приладів, здатних поліпшити наше життя. Але, як і всю іншу техніку, кондиціонери потрібно використовувати правильно, треба навчитися дотримуватися деяких рекомендацій.

По-перше, оцініть необхідність застосування додаткових засобів, що поліпшують мікроклімат у приміщеннях. Чи не є ваше бажання мати кондиціонер тільки даниною моді? У цьому випадкові краще придбати щось потрібніше й корисніше. Вирішивши придбати кондиціонер, обов'язково проконсультуйтеся з професіоналом, який допоможе вибрати оптимальну техніку. Придбавши кондиціонер, намагайтесь якомога повільніше змінювати температурний режим у будинку. Необхідно регулярно проводити санітарну обробку і заміну фільтрів у кондиціонері. Постійно тримайте під контролем температуру повітря в приміщеннях, намагайтеся дотримуватися допустимої різниці температур між повітрям усередині і зовні будівлі.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36551 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua