МЕНЮ


18 грудень 2013 - 16:51

Кожній дитині - родину


Це – реальний приклад того, як реалізується у Кіровограді завдання Президента України щодо впровадження держаної соціальної політики підвищення стандартів життя та поліпшення соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, створення умов для реалізації права дітей на виховання в сім’ї. На цьому акцентувала увагу начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Кіровоградської міської ради Ірина Сисак під час наради міського голови Олександра Саінсуса із керівниками виконавчих органів міської ради та спілкуючись із журналістами на прес-конференції.
Одним з основних завдань служби у справах дітей, зазначила Ірина Сисак, є і копітка робота з тими родинами, де за дітьми належно не доглядають. Таких у Кіровограді 113. Всі вони опинились в складних життєвих умовах, тож завдання фахівців – не допустити розвитку кризових ситуацій. У судах вже знаходиться п’ять позовних вимог служби у справах дітей щодо відібрання малечі у недбайливих батьків, розглядається і кілька позовів щодо позбавлення батьківських прав.
Завдяки тому, що тісно співпрацюють фахівці служби у справах дітей та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вдається зменшити кількість і так званих матерів-зозуль. Протягом цього року в пологових будинках були залишені лише четверо немовлят. На жаль, один новонароджений помер, бо народився із значними вадами здоров’я, одного передали для усиновлення у Знам’янку, ще одного вже усиновили, а четвертий "відмовничок" чекає досягнення двомісячного віку, коли за законом можна буде розпочати процедуру усиновлення.
Варто зазначити, що бажаючих усиновити таких дітей дуже багато. Але дуже мало бажаючих взяти в родину дітей середнього та старшого віку. Хоча нинішнього року вдалося знайти нових батьків для одного 17-річного хлопця. А одна кіровоградська подружня пара взяла трьох дітей на виховання.
Сьогодні на обліку служби перебувають 454 дітей, 140 з них – під державною опікою, 289 – під опікою (піклуванням) громадян, 42 – в прийомних сім’ях, 20 – в дитячих будинках сімейного типу.
Протягом нинішнього року було усиновлено 44 дитини.
Знайшли нових батьків 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, десятьох усиновили іноземні громадяни; восьмеро дітей усиновило одне подружжя.
Усі родини, які усиновлюють чи беруть під опіку дітей, перебувають на обліку служби у справах. Таких зараз 88. Вони усиновили 95 дітей. За цими сім’ями, відповідно до вимог чинного законодавства, здійснюється нагляд працівниками служби щороку протягом перших трьох років після усиновлення дитини, а надалі – один раз на три роки до досягнення нею повноліття.
Олег Краснокутський нагадав, що з метою розширення можливостей центрів у справах сім’ї, дітей та молоді у сфері надання допомоги сім’ям у складних життєвих обставинах, у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України була впроваджена надзвичайно необхідна посада фахівця із соціальної роботи. Але з першого січня наступного року кількість таких фахівців у місті зменшиться на 11 осіб. Це пов'язано зі зміною Міністерством соціального захисту формули розрахунку навантаження на фахівця із соціальної роботи. Якщо раніше на одного соціального працівника припадало три-чотири тисячі населення, то, відповідно до нових нормативів, – шість тисяч. У зв'язку з цим, відбудеться перерозподіл меж соціальних округів.
Ще одна проблема, зазначив Олег Краснокуський, пов’язана із фінансуванням соціальних программ, що впроваджує центр. Вона полягає у затримці проходження коштів через органи казначейства. На даний час фінансування проходить лише на заробітну плату та енергоносії. Серед основних соціальних проектів, які не профінансовані органами казначейства, – придбання п'яти квартир для дітей-сиріт та завершення ремонту другої черги соціального гуртожитку. Цей важливий соціальний об’єкт уже готовий на 90 відсотків, на його ремонт Кабінет Міністрів виділив 650 тисяч гривень. Але остаточного завершення будівельних робіт, мабуть, доведеться зачекати.
Олег Краснокуський звернувся з проханням до органів обласного казначейства профінансувати видатки Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які були здійснені в цьому році.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3904 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua