МЕНЮ


8 березень 2013 - 13:41

Крізь терни - до медалей!


Майстер спорту України міжнародного класу плавчиня Ольга Свідерська та її наставниця заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Олена Кузніцова – з тих жінок, які є гордістю Кіровограда. Їхні портрети за видатні досягнення у спорті розміщено на Алеї спортивної слави Кіровоградщини та міській Дошці пошани.

Торік наша землячка-спортсменка піднесла кіровоградцям вагомий подарунок, здобувши на Параолімпійських іграх у Лондоні дві срібні медалі. До цього значного досягнення вона йшла одинадцять років.

До басейну СДЮШОР "Надія" дівчинку в дванадцять років привели її батьки, аби зміцнити її здоров’я. А вийшло так, що плавання стало для неї головною справою життя. Першим тренером Олі була Юлія Ковальова, якій дівчина вдячна за спортивні уроки. Згодом, 2006 року, юну спортсменку почала тренувати Олена Кузніцова – старший тренер відділення інваспорту ДЮСШ № 1 відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради, яка раніше тренувала Юрія Андрюшина – ще одного видатного параолімпійця-плавця з Кіровограда, а зараз працює з дванадцятьма спортсменами з обмеженими фізичними можливостями.

– Ольга надзвичайно цілеспрямована, добра й наполеглива людина, – розповідає про свою ученицю її тренер. – Вона об’єктивно оцінює свої можливості й докладає всіх можливих зусиль задля досягнення якнайкращого результату. Ми співпрацюємо ось уже сьомий рік, спільну мову віднайшли ще на самому початку нашої роботи. Олю не потрібно вмовляти тренуватися, навіть часом доводиться стримувати її від перенавантажень…

Разом з Оленою Кузніцовою спортсменка досягла значних результатів, першим з яких стало виконання нею нормативу майстра спорту України. Перший виїзд на міжнародні змагання до Шеффілда (Великобританія) став напрочуд успішним: дівчина перемогла у своїх запливах на всіх дистанціях. Завдяки цьому її відібрали для участі в Чемпіонаті Європи серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями 2011 року в Берліні. Там Ольга виборола п’ять золотих та одну срібну медалі, встановивши шість рекордів: чотири – світових та два – європейських. Наша спортсменка тріумфувала у класі нозології S3 на дистанціях 50 м вільним стилем (встановила світовий рекорд), 100 м вільним стилем (встановила рекорд Європи), 200 м вільним стилем, у складі української команди в естафеті 4 по 50 м вільним стилем, у складі української команди в естафеті 4 по 50 м комбінованим плаванням (встановила світовий рекорд). Срібну нагороду Чемпіонату Європи Ольга Свідерська здобула на дистанції 50 м на спині. Кіровоградську плавчиню разом із двома іншими українськими спортсменами було визнано найкращими атлетами Чемпіонату Європи з плавання 2011 року – мультимедалістами, які здобули найбільшу кількість нагород. Окрім Ольги Свідерської, ними стали Євген Богодайко та Дмитро Виноградець.

Наступного ж року на XIV літніх Параолімпійських іграх у Лондоні Ольга у важкій напруженій боротьбі виборола дві срібні медалі у класі нозології S3 – на дистанціях 100 і 50 м вільним стилем.

Ольга Свідерська – член української параолімпійської збірної з плавання. У зв’язку з тим, що в Кіровограді є лише один нестандартний басейн, їй доводиться разом зі своїм тренером переважно готуватися до турнірів на базах параолімпійської та дефлімпійської підготовки в Євпаторії та Миколаєві. Нині спортсменка готується до Чемпіонату світу, який відбудеться в Монреалі (Канада), і, звичайно ж, до XV літніх Параолімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

На запитання про те, якому захопленню Оля присвячує свій вільний час, вона відповіла:

– Його майже немає, адже тренуюся двічі на день. На тренувальних зборах також зовсім мало вільного часу, а коли випадає така хвилина, то спілкуюся з іншими членами української параолімпійської збірної з плавання. У нас дуже згуртований, дружний колектив. З допомогою соціальних мереж в Інтернеті спілкуюся з друзями, а ще вивчаю іноземні мови – передусім англійську й польську. Раніше чимало часу витрачала на здобуття професійної освіти. 2009 року я закінчила навчання з відзнакою у Кіровоградському кооперативному коледжі за спеціальністю "Облік та аудит", а торік здобула ступінь магістра за тією ж спеціальністю в Полтавському університеті економіки і торгівлі…

Бажаємо і Ользі Свідерській, і її тренерові Олені Кузніцовій подальших спортивних перемог. Наполегливості й професіоналізму їм для цього не бракує.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3521 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua