МЕНЮ


17 лютий 2018 - 15:34

Крадіям металу – по руках


Про стан справ у Кропивницькому з розкраданням металу та неналежне вивезення сміття ТОВ «Екостайл» розповів на прес-конференції 13 лютого начальник спецінспекції міста Андрій Максюта.
Керівник спецінспекції повідомив, що крадії тягнуть усе – кришки люків технічних колодязів, дорожні знаки, якими накрито дощову каналізацію, елементи ліфтового, котельного господарства, металеві огорожі. Як доказ такого нахабства й недостатньої реакції на неї правоохоронців посадовець продемонстрував світлини, на яких зафіксовано відсутність кришкок на люках і паркану напроти міського відділу поліції в Кропивницькому.
На думку Андрія Максюти, одна з причин розгулу металевого вандалізму в Україні загалом і Кропивницькому зокрема – прогалини в чинному законодавстві.
– Приймання брухту виключено з переліку ліцензованих видів діяльності, – пояснив він. – Ніхто серйозно не контролює стан справ на приймальних пунктах. А відповідно до Закону України «Про металобрухт», операції з брухтом можуть здійснювати лише спеціалізовані металургійні переробні підприємства та їх приймальні пункти. Приймання побутового брухту від фізичних осіб дозволено лише за умови пред’явлення ними документа, який засвідчує особу. І обов’язково має бути засвідчено актом приймання. Приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, заборонено. Однак мало хто дотримується норм названого закону.
Керівник спецінспекції назвав одного з порушників серед приймальних пунктів, яких у Кропивницькому понад сто. За його словами, пункт на вулиці Паршутіна, 24а працює цілодобово. І чомусь саме вночі сюди вишиковується черга з автомобілів. А працівник, який приймає метал, не звертає уваги на те, звідки він. Спецінспекція стояла і буде стояти на сторожі інтересів громади, запевнив Андрій Максюта. Тож за результатами рейду на названий пункт приймання брухту складено два протоколи, які розгляне адмінкомісія при виконкомі міської ради Кропивницького.
Звернув увагу керівник спецінспекції й на те, що ТОВ «Екостайл» не має чітких графіків вивезення сміття з приватного сектору Кропивницького. Через це ні його мешканці, ні працівники підприємства не знають, коли й куди має приїхати сміттєвоз.
– Понад рік тому до відповідальних осіб ТОВ «Екостайл» міська спеціалізована інспекція направила звернення з проханням надати графік вивезення твердих побутових відходів, аби з’ясувати, чи обгрунтовані скарги мешканців приватного сектору з приводу невчасного вивезення сміття, – зазначив Андрій Максюта. – Тоді представники підприємства відповіли, що люди просто не дотримуються встановленого графіка. Керівництво ТОВ «Екостайл» має задуматись над тим, щоб графік вивезення відходів був зручний для кропивничан, а тому сміттєвози мають приїздити вранці. Підприємство повинно інформувати своїх абонентів про час вивезення сміття, працювати з квартальними, розміщувати оголошення в засобах масової інформації. За викидання сміття у не відведеному для цього місці на громадян спецінспекція накладатиме адміністративне стягнення. А за неприбирання місць збирання сміття до відповідальності буде притягнено працівників ТОВ «Екостайл».
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39636 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua