МЕНЮ


19 лютий 2016 - 13:23

Криваві жнива воєн


Напередодні 27-ї річниці виведення військ СРСР з Афганістану у Кіровоградській міській раді відбулися врочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У бойових діях в Афганістані взяло участь понад 160 тисяч солдатів і офіцерів з України, понад 8 тисяч зазнали поранень, 3360 не повернулися додому. Кіровоградщина втратила 116 земляків, 123 стали інвалідами.

Воїнів-інтернаціоналістів привітав кіровоградський міський голова Андрій Райкович, який подякував їм за мужність і стійкість при виконанні свого військового обов’язку, за допомогу у вихованні і навчанні бійців української армії, яка сьогодні боронить цілісність і незалежність України, за їхню власну участь у цій боротьбі. А також зазначив, що міська влада робить і робитиме все можливе й необхідне для підтримки воїнів-"афганців" і їхніх родин.

Міський голова вручив грамоти міської ради та виконавчого комітету учасникам бойових дій Григорієві Сергієнку та Олександрові Безеді (на знімку), цінний подарунок учасниці бойових дій Валентині Резніченко, а також грошову допомогу шести родинам загиблих в Афганістані бійців та 75 учасникам бойових дій на території інших держав (усім – по одній тисячі гривень).

Голова міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) Любов Дозор розповіла, що, коли кіровоградські ветерани Афганістану почули про російську агресію, то одні з перших прийшли до військкомату, аби стати на захист України.

– Наша країна обрала свободу, тому хлопці сьогодні борються за неї, – сказала вона. – У такий складний період ми особливо цінуємо наше братерство. Із зони АТО, на жаль, не повернувся капітан першого ранку Юрій Олефіренко. Уже на мирній території після повернення зі сходу країни помер Юрій Розінський. У нього не витримало серце. Сьогодні в цьому залі знаходяться п’ятеро “афганців”, які зазнали поранень у зоні АТО.

Любов Дозор вручила низці побратимів медалі УСВА, грамоти й подяку міського осередку організації. До привітань його очільниці долучився й голова Спілки учасників бойових дій і ветеранів військової служби міста Кіровограда Анатолій Джемига. Також пройшов святковий концерт.

А 15 лютого відбулися врочиста хода від площі Героїв Майдану до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам усіх поколінь Кіровоградщини та покладання квітів до меморіального пам’ятника загиблим воїнам-спецпризначенцям на території колишньої 9-ї бригади спеціального призначення та на могили загиблих воїнів-"афганців", учасників АТО на Лелеківському, Далекосхідному й Рівненському цвинтарях. У заходах взяли участь інтернаціоналісти, військовослужбовці, широка громадськість та представники міської й обласної влади.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4227 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua