МЕНЮ


16 червень 2017 - 07:46
Кропивницький переймає досвід Харкова

Делегація міської ради на чолі із її секретарем Андрієм Табаловим відвідала Харків, щоб вивчити досвід роботи новостворених там центрів надання соціальних послуг.
До складу делегації увійшли представники виконавчих органів міської та районних у місті рад, міського управління Пенсійного фонду, департаменту соціального захисту населення ОДА. Вони ознайомились із роботою центрів, з новітніми технологіями обробки інформації, організацією внутрішнього простору зон прийому за принципом «прозорого офісу». За результатами цієї поїздки міський голова Андрій Райкович виніс на розгляд виконавчого комітету міської ради питання “Про погодження створення центру соціальних послуг”, яке члени виконкому підтримали одноголосно. Відповідне рішення мають підтримати й депутати міської ради.
– У Кропивницькому міська влада ухвалила рішення про створення подібного центру на базі приміщення колишнього кібернетичного коледжу, – сказав Андрій Табалов. – А харківські колеги одними з перших в Україні створили центри надання соціальних послуг саме в такому, зручному для мешканців міста, форматі, тому ми й поїхали переймати їхній досвід. Харків – місто велике, тому там діють два таких центри. Для Кропивницького достатньо одного. Те, що ми там побачили, вражає. Такі центри вже діють у Вінниці та Харкові, наступними у черзі – міста-мільйонники України та всі обласні центри. Сподіваюсь, що Кропивницький також займе гідні позиції по запровадженню передових методів обслуговування населення та надання йому всього спектру соціальних та адміністративних послуг. Людям зручно в центрі отримати всі послуги: призначення субсидій, соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, воїнів АТО, отримання соціальної допомоги та компенсацій, соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, санаторно-курортне лікування окремих категорій громадян, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, отримання посвідчень, пенсійне забезпечення, отримання біометричного паспорта. В центрі працюватимуть підготовлені спеціалісти, які мають не лише відповідну освіту, а й пройшли психологічну підготовку – знають, як працювати з деякими категоріями населення.
Створення центрів – це урядова програма. Половина вартості проекту фінансуватиметься з державного бюджету. Зараз, за словами Андрія Табалова, необхідно розпочати роботу над проектно-кошторисною документацією. Потім документи можна буде направляти у Кабмін для остаточного їх затвердження та виділення фінансових ресурсів. Він висловив сподівання, що саме у нашому місті вдасться не просто запровадити досвід Харкова та інших міст України зі створення таких центрів, а й залучити до “прозорого офісу” недержавні установи – постачальників послуг населенню, банки. Запустити проект Андрій Олександрович сподівається вже восени наступного року.
Наталія КОВАЛЬОВАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 2.58235 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua