МЕНЮ


25 сiчень 2019 - 12:01

Кропивницький: соціальна профілактика зменшить рівень злочинності


Соціальні проблеми краще попередити, аніж потім боротися з їх наслідками. Об’єднання зусиль влади та неурядових організацій зробить соціальну профілактику ефективнішою.

За даними прокуратури Кіровоградської області, на Кіровоградщині лише за січень – листопад 2018 року вчинено 16 714 злочинів, з яких повторно – 1 820. У Кропивницькому – майже 25 відсотків вперше вчинених злочинів, тобто одна четверта усіх злочинів вчиняється саме в обласному центрі.


– У центрі пробації Кропивницького, де відмічаються люди, які мають конфлікт із законом, станом на 1 січня 2019 року перебували на обліку 477 осіб. Клієнти пробації схильні до вживання наркотиків, ризикованої поведінки щодо поширення соціально небезпечних хвороб – ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусного гепатиту С, а також до повторного вчинення злочинів та поганої соціалізації. З клієнтами центру пробації співпрацюють соціальні працівники обласного відділення ЛЖВ. Вони проводять тестування на ВІЛ, скринінг на туберкульоз та гепатити. Тобто вони добре знають цю цільову групу, яка потребує профілактики вчинення повторних злочинів. І зараз є можливість допомогти цим людям заради безпечного майбутнього у нашому місті, – каже начальник Фортечного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації в Кіровоградській області» Людмила Присяжнюк.

У Європі, наприклад, проблема загостреної криміногенної ситуації вирішується спільно владою та громадським сектором. Власне, це і пропонують у обласному відділенні ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

– Роботу в цьому напрямку ми розпочали торік, навіть ініціювали робочу поїздку до соціальних закладів Мелітополя щодо закупівлі послуг соціальної профілактики для клієнтів центру пробації. Ми переконані, що вплинути на формування безпечної поведінки осіб, які мають конфлікт із законом, можна саме через послугу соціальної профілактики, зокрема, її закупівлі у неурядових організацій. Ми маємо багаторічний досвід роботи у сфері протидії соціальнозначущих захворювань, тому здатні взяти на себе частину функцій із надання соціальних послуг саме для людей, які мають конфлікт із законом, які мають високий ризик розповсюдження ВІЛ-інфекції, туберкульоз, вірусного гепатиту С, – наголошує виконавчий директор КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Костянтин Данильченко.

– Громадська організація – це величезний ресурс для місцевої влади, який можна використовувати шляхом закупівлі соціальних послуг. Адже робота зі споживачами ін’єкційних наркотиків – це робота з великим потоком людей. Мелітопольська організація “Все можливо”, у якої ми закупили послуги, робить це з 8-ї і до 20-ї години, має близько 10 років успішного досвіду роботи з цими людьми, а вартість такої послуги для місцевого бюджету дешевша. Тому нам варто використовувати інший ресурс – ресурс громадськості! – зазначила голова управління соціального захисту Мелітопольської міської ради Ірина Донець, наголошуючи на тому, що в неурядових організаціях є практичний ефективний досвід надання соціальних послуг.

Закупівля послуг у громадських організацій є сталою та ефективною практикою співпраці між місцевою владою і громадськістю у країнах Європи, Канаді, США. Закупівля послуги соціальної профілактики передбачається розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №284-р «Про схвалення Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації» та іншими нормативно-правовими документами.

Вікторія СЕМЕНЕНКО,
PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38243 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua