МЕНЮ


3 липень 2020 - 08:45

Кропивницький: суспільно-політичні настрої


Соціологічна група “Рейтинг” презентувала результати опитування жителів обласного центру, проведеного на початку червня 2020 року

Райкович – лідер серед місцевих політиків

— Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 1 – 14 червня 2020 року серед мешканців Кропивницького, продемонстрували, що жителі міста значно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області чи країні. Так, лише 22% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 63% – протилежної думки. 29% оцінюють стан справ у місті як правильний, 50% – як неправильний. Натомість 43% мешканців міста вважають, що справи у ньому йдуть правильно, стільки ж – протилежної думки.
— Серед місцевих політиків найкраще містяни ставляться до А. Райковича: 49% – позитивно, 23% – нейтрально, 19% – негативно. До С. Ларіна позитивно ставляться 36%, негативно – 18%, нейтрально – 25%, не знають його – 21%. До С. Кузьменка позитивно ставляться 17%, негативно – 8%, нейтрально – 24%, не знають його – 51%. До О. Чорноіваненка позитивно ставляться 13%, негативно – 10%, нейтрально – 21%, не знають його – 58%. До А .Ніколаєнка позитивно ставляться 11%, негативно – 13%, нейтрально – 18%, не знають його – 59%. До А. Балоня позитивно ставляться 6%, негативно – 6%, нейтрально – 18%, не знають його – 70%.
— 42% позитивно оцінюють діяльність Президента Зеленського, 46% – негативно. Роботою Прем’єр-міністра Д. Шмигаля задоволені – 16%, не задоволені – 47%, не змогли оцінити – 37%. Верховною радою задоволені лише 14%, не задоволені – 65%. Роботу Кіровоградської облдержадміністрації та обласної ради не змогли оцінити близько третини опитаних. Задоволені діяльністю цих інституцій по 32-33%, не задоволені – 36-38%.

Загальні проблеми: війна, безробіття

— Військовий конфлікт на Сході країни (52%) та відсутність роботи, безробіття (44%) очолюють рейтинг проблем загальнодержавного значення серед жителів міста. Низький рівень зарплат та пенсій, неможливість отримати якісне медичне обслуговування та хабарництво і корупція у владі турбують третину містян. Підвищення тарифів на комунальні послуги, недостатній рівень соціального захисту та зростання злочинності вважають загальнонаціональними проблемами від 12% до 14% опитаних.
— Натомість рейтинг особистих проблем очолює низький рівень зарплат та пенсій – 40%. Підвищення тарифів на комунальні послуги, неможливість отримати якісне медичне обслуговування та військовий конфлікт на Сході вважають проблемами особистого значення близько третини респондентів. Відсутність роботи, хабарництво та корупція у владі, а також підвищення цін на основні товари турбують особисто близько 20% опитаних.

Більше половини кропивничан задоволені роботою Райковича. Залік меру – транспорт, ремонт доріг, освітлення вулиць

— Роботою міського голови задоволені 55% опитаних, не задоволені – 30%. Міською радою задоволені – 38%, не задоволені – 41%. Громадським транспортом міста задоволені 61% респондентів, не задоволені – 29%, роботою освітніх закладів – 38% та 37% відповідно (не змогли оцінити цю сферу 26%). Роботою поліції задоволені – 32%, не задоволені – 49%, комунальними підприємствами (ЖЕКи, благоустрій міста, освітлення, і т.п.) задоволені – 26%, не задоволені – 65%, медичними закладами – 19% та 73% відповідно.
— 51% опитаних вважають, що за час каденції діючого мера ситуація в місті у цілому покращилася. Лише 7% побачили погіршення. 34% вважають, що вона не змінилася. 53% опитаних зазначили, що міський голова ефективно реагує на загрозу коронавірусу у місті. 19% – протилежної думки. Про ефективну реакцію на пандемію з боку міських медичних закладів та правоохоронних органів говорили близько 40% опитаних.
— Вартість комунальних послуг (44%) та наркоманія і алкоголізм (39%) очолюють рейтинг проблем, які найбільше турбують містян. Третина опитаних непокоїться через безпритульних тварин на вулицях та корупцію у міській владі, чверть – через поганий стан доріг міста або ж утилізацію та збір сміття.

Найбільші проблеми у Кропивницькому: високі тарифи на комунальні послуги, наркоманія та алкоголізм

— Якість громадського транспорту (43%), якість доріг (34%) та вуличне освітлення (24%) – сфери, з якими, на думку опитаних пов’язані найбільші успіхи діючого мера. 18% вважають успіхом оновлення парків та скверів, 14% – ремонт тротуарів та прибудинкових територій, 12% – вирішення проблеми заторів на вулицях міста.
— Покращення роботи медичних закладів (42%) та створення робочих місць (34%) на думку опитаних, мають стати пріоритетними завдання міської влади. Чверть респондентів очікують від муніципалітету підвищення якості доріг, житлово-комунальних послуг, роботи освітніх закладів, боротьби з корупцією та кращого соціального захисту малозабезпечених.

Рейтингкандидатів на мера очолює Андрій Райкович

— Серед кандидатів на мера лідером у рейтингу є Андрій Райкович, якого готові підтримати 38,7% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. 18,8% могли б підтримати А. Стрижакова, 12,0% – А. Ларіна, 5,2% – О. Цертія, 4,1% – О. Горбунова. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Тих, хто не визначився, – 14-15%.
— Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього А.Райковича та інших потенційних кандидатів, діючий мер здобув би перемогу. У парі з А .Стрижаковим з результатом – 45% проти 30%, у парі з О. Горбуновим – 52% проти 14%. Водночас слід враховувати, що до від чверті до третини опитаних ще не визначилися з вибором або ж не хочуть брати участь у голосуванні у зазначених комбінаціях другого туру мерських виборів.
— Оцінка шансів різних кандидатів продемонструвала, що 53% респондентів, обираючи мера міста, могли б підтримати діючого міського голову. Кандидата-самовисуванця могли б підтримати 37% опитаних, не підтримали б – 36%. Кандидата, висунутого місцевою партією, могли б підтримати 35%, не підтримали б – 37%, кандидата, висунутого партією «Слуга народу», могли б підтримати 31%, не підтримали б – 52% опитаних.

Аудиторія – мешканці м. Кропивницького від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність – 747 респондентів. Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження – не більше 3,6%. Терміни проведення дослідження – 1 – 14 червня 2020 р.


Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36615 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua