МЕНЮ


31 серпень 2018 - 10:28

Кропивницький святкував разом з усією країною


Відзначення Дня Незалежності України в нашому місті розпочалося з покладання квітів до пам’ятника українському державному діячеві та письменникові Володимирові Винниченку, а продовжилося в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького, на вулицях та майданах обласного центру, зокрема перед його міською радою.
Після вшанування одного з очільників Української Народної Республіки кропивничани перейшли до Театру корифеїв, біля якого, на Театральній площі, з нагоди свята було розгорнуто виставку рушників фестивалю «Калиновий спів». Присутніх на врочистому зібранні привітав з найважливішим святом країни голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, після чого вручив найуспішнішим у професійній діяльності цього року представникам трудових колективів області державні й обласні нагороди.
На площі перед міською радою на відзначення Дна Незалежності України зібралося чимало люду, зокрема й ті наші земляки, які цього дня невдовзі отримали заслужені державні нагороди, відзнаки обласної державної адміністрації та міської ради Кропивницького і її виконавчого комітету.
– Двадцять сім років тому Україна обрала для себе власний шлях розвитку, стала незалежною державою. Але й сьогодні на сході нашої держави гримлять вибухи, нам зі зброєю в руках доводиться відстоювати свободу і право жити вільно у своїй державі, – зазначив у своєму привітальному слові секретар міської ради Андрій Табалов. – Ми добре усвідомлюємо, що наша сила – у нашій єдності. Два роки тому з ініціативи міського голови Андрія Райковича в Кропивницькому стартував проект «Вишивана Україна». Тоді ми представили вишитий двадцятип’ятиметровий рушник зі священними для кожного українця словами Державного Гімну України. Торік презентували вишиту карту України. А цьогоріч продовженням цих проектів стала акція «Вінок Єдності», що символізує споконвічне прагнення українського народу жити дружною родиною у щасті та злагоді…
Стрічки з орнаментами різних територій України, які вишили майстрині-землячки Олександра Пренко та Оксана Монзалевська разом зі школярами міста, сплелися в символічний вінок єдності в хореографічній композиції вихованців народного хореографічного ансамблю «Світанок». А після цього за значні особисті заслуги перед містом, територіальною громадою, особистий внесок у державне будівництво та з нагоди 27-ї річниці незалежності України секретар міської ради Андрій Табалов разом із заступником міського голови Олександром Мосіним вручили нагороди й відзнаки. Зокрема, відзнакою виконавчого комітету міської ради «За заслуги» ІІ ступеня – тренера-викладача відділення стрільби кульової комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 3 Ібрагімова Ілгама Маіс огли й директора навчально-виховного об’єднання № 16 Марію Міщенко, а за особисту мужність і героїзм під час захисту державного суверенітету й територіальної цілісності України – командира роти військової частини А 0680 Володимира Барбарича.
Почесну грамоту міської ради та її виконавчого комітету отримав командир взводу десантного забезпечення військової частини А 0680 Сергій Гарановський, а грамоти міської ради та її виконавчого комітету – технік відділення матеріально-технічного забезпечення військової частини А 1840 Сергій Бойко, учасники бойових дій антитерористичної операції, члени громадської спілки «Патріот» Володимир Білоус і Юрій Коваленко. А іменний годинник від міського голови – начальник станції фельд’єгерсько-поштового зв’язку військової частини А 0680 Олександр Мердак.
Згідно з Указом Президента України, за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку двом кропивницьким матерям п’ятьох дітей, Ганні Іващенко та Світлані Паливоді, присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Нагрудні знаки до цього звання жінки отримали від Андрія Табалова та Олександра Мосіна.
Окрім того, що присутні на святкуванні побачили танці у виконанні вихованців народного хореографічного ансамблю «Світанок», вони ще й насолодилися майстерністю учасників академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» обласної філармонії, міського професійного духового оркестру, зразкового хореографічного ансамблю Allegro, дитячих хорів музичних шкіл міста, вихованців дитсадка № 52 «Казковий» та вокалістів Марії Матусової, Владислава та Дениса Бураг, Максима Устянського та Іванни Клоц. Не підвели й колективи закладів освіти – автори фестивального містечка «Україна єдина», в якому народні умільці, майстри декоративно-ужиткового мистецтва представили свої роботи, а кухарі – короваї, якими смакували учасники свята.
Після відзначення Дня Незалежності України на площі перед міською радою вбрані у вишиванки кропивничани та гості міста взяли участь в уже традиційній для цього дня акції – Ході вишиванок, яка розпочалася від пам’ятного знака «Ангел-охоронець» й завершилася на площі Героїв Майдану. Після цього там розпочався концерт рок-гуртів, а в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького – концерт міського професійного духового оркестру (класичні твори, українські народні пісні, композиції європейських та американських композиторів).
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3631 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua