МЕНЮ


17 листопад 2017 - 11:10

Кропивницький зацікавив канадських інвесторів


На Кіровоградщині 15 листопада побував надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук. Він взяв участь у відкритті у Центральноукраїнському національному технічному університеті українсько-канадського центру, зустрівся з керівництвом області, а також побував у міській раді, де його прийняв міський голова Андрій Райкович.
На зустрічі у міській раді канадську сторону також представляв керівник комерційного відділу Посольства Канади в Україні Адам Барболет, а міську владу – заступники міського голови Олександр Мосін, Олександр Грабенко, Наталія Дзюба, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Альвіна Бондаренко, начальник фінансового управління Любов Бочкова та керівник управління економіки Андрій Паливода.
– Міська влада вживає заходів для того, аби створити сприятливий інвестиційний клімат, має низку цікавих пропозицій для партнерів щодо співпраці, – зазначив очільник міста. – Кропивницький вже має сформований бюджет розвитку, а не бюджет споживання. Це вагоме досягнення місцевого самоврядування і результат децентралізації.
Роман Ващук зазначив: те, що місто живе повноцінним життям, а не виживає, свідчить про успішну діяльність команди міського голови. Він нагадав про лібералізацію митного режиму між двома країнами, що дозволило створити зону вільної торгівлі між Україною і Канадою.
– Експорт обох країн зріс більш, ніж на 50 відсотків, – наголосив посол Канади. – А спільні бізнес-проекти, такі, як виробництво літака АН-132, дають можливість додатково заробляти торгівлею з третіми країнами.
Роман Ващук зазначив, що канадські бізнесмени зацікавлені інвестиціями у галузь легкої промисловості Кропивницького, зокрема у підприємства, які займаються пошиттям одягу і взуття, харчової та переробної промисловості.
– Місто візьме на себе адміністративні функції сприяння реалізації таких спільних проектів, – висловив переконання Андрій Райкович.– У Кропивницькому є необхідна для цього інфраструктура, є кваліфіковані кадри, які мають досвід роботи в даних галузях.
Забезпечувати комунікації підприємців обласного центру з їхніми канадськими колегами буде набагато простіше після відкриття у Центральноукраїнському національному технічному університеті українсько-канадського центру.
Як зазначив проректор ЦНТУ з наукової роботи доктор економічних наук професор, а також член виконавчого комітету міської ради Олександр Левченко, це спільний проект відділу міжнародних зв’язків ЦНТУ та канадського державного вищого навчального закладу Mohawk College, який представляла випускниця університету Світлана Кірнасова.
Новостворений центр має дати поштовх розвитку співпраці Канади і України в академічних, наукових, ділових, культурних та інших напрямках, діятимуть курси поглибленого вивчення англійської мови. Центр надаватиме інформацію про Канаду, сприятиме організації навчання українських студентів у Канаді. Також центр допомагатиме реалізації спільних українсько-канадських проектів в галузях освіти, науки, академічних обмінів, підприємництва, формування громадянського суспільства.
По завершенні зустрічі Андрій Райкович та Роман Ващук обмінялися подарунками і запевнили, що в подальшому співпраця міста і області в цілому з Канадою вийде на новий рівень.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.57232 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua