МЕНЮ


27 сiчень 2017 - 09:48

Кропивницький зроблять вільним від собачих зграй


Кількість скарг кропивничан на те, що в місті багато безпритульних собак, у найближчому майбутньому може значно поменшати, а то й зовсім зійти до нуля завдяки реалізації міської Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на 2016 – 2020 роки та співпраці міської влади й волонтерів громадських організацій захисників тварин.
Про зусилля зробити Кропивницький вільним від собачих зграй, які тероризують місто, «Вечірній газеті» розповіли керівник КП «Кіровоград – Універсал-2005» Віктор Панішко та помічник міського голови Андрій Лейбенко.
– Завдяки виділенню коштів на відловлювання і стерилізацію бездомних собак у нашому підприємстві створено бригаду ловців, для роботи якої придбано автомобіль-фургон Daewoo Lanos, – розповів Віктор Панішко. – Виїздити на виклики бригада розпочала торік у грудні, нині призупинила свою діяльність, бо в холодну пору року собак знайти нелегко. І знову розпочне працювати щойно потеплішає. Разом з нашими співробітниками на лови виїздять і волонтери громадської організації «Бім», яка опікується безпритульними чотирилапими, адже в них досвід такої роботи чималий, а у нас – мізерний. Коли собаку зловлено, її відвозять до приміщення «Біма», де стерилізують і утримують певний час. Після цього ми повертаємо її туди, де піймали. Нині це єдиний шлях для зменшення кількості бездомних собак, бо на будівництво притулку для них потрібні дуже великі гроші. Іноді ми орендуємо також машину «Біма». Хоча КП «Кіровоград – Універсал-2005» лише нещодавно почало займатися відловлюванням собак, але ми вже бачимо, що нам потрібен іще один автомобіль більшого розміру (як у «Біма»), аби в ньому помістився великий собака. Тому в перспективі нам потрібні дві бригади на двох автомобілях, що, певно, можна зробити завдяки наявності відповідної програми. На сьогодні ж від початку роботи наших ловців уже простерилізовано близько ста собак…
Співробітники КП «Кіровоград – Універсал-2005» виїздять тоді, коли отримують виклик з «гарячої» лінії міського голови, аварійної диспетчерської служби, реагують на скарги містян на особистому прийомі міських урядників чи звернення безпосередньо в комунальне підприємство. З допомогою смартфона вони (або волонтери-тваринозахисники) фотографують собаку – і через мобільний додаток до сайту аnimal-id.info (міжнародна онлайн-база безпритульних тварин) світлина автоматично прив’язується до того місця на карті, де собаку сфотографовано. Сайт аnimal-id.info серед інших функцій має й функцію «Адопція» (усиновлення). Як тільки собаку стерилізували, співробітник комунальної служби в додатку до програми аnimal-id.info на своєму телефоні натискає кнопку «Адопція» (усиновлення) – і зображення тварини з’являється на сайті.
– Міська рада Кропивницького уклала угоду про співпрацю з розробниками сайту аnimal-id.info, завдяки чому відвідувачі веб-порталу міської ради після натискання на банер «Програма «Регулювання чисельності безпритульних тварин на 2016–2020 роки» одразу ж потрапляють на сторінку зі світлинами наших міських стерилізованих собак, яких можна взяти собі, – пояснив Андрій Лейбенко. – Там же за посиланням можна перейти безпосередньо на сайт аnimal-id.info. Нині міська рада та її КП «Кіровоград – Універсал-2005» співпрацюють з громадською організацією «Бім», яка має окреме приміщення для своєї діяльності, невдовзі буде підписано угоди про співробітництво і з громадською організацією «Щасливий пес» (їй міська рада надала в оренду приміщення за адресою: вулиця Ливарна, 1) та ветеринарною клінікою Dr.Vet. Вони теж приєднаються до стерилізації тварин та подальшого їх прилаштування. Після того, як міська програма почне повноцінно діяти, слід буде прийняти міське положення про обов’язковий облік усіх домашніх собак (коли хтось вижене таку на вулицю, то змушений буде відповідати за свої дії). У ній потрібно прописати також пункт, який зобов’яже всіх ветеринарів ставити на облік необлікованих собак, які до них потраплятимуть. Таким чином міська влада зможе стежити за тим, щоб тварин не викидали на вулицю, де вони безконтрольно розмножуються. Навесні до нашого міста мають приїхати представники громадських організацій, що опікуються бездомними собаками, з різних куточків України. Вони допоможуть нам перерахувати чотирилапих безхатьків Кропивницького. Маємо знати їхню кількість, щоб орієнтуватися в масштабах проблеми, і на основі цих даних коригуватимемо профільну програму.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37329 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua