МЕНЮ


20 червень 2014 - 16:00

Кров для армії


Якщо українським військовослужбовцям, пораненим у ході антитерористичної операції на сході країни, знадобиться кров, то Кіровоградська обласна станція переливання крові готова її надати.

Гроші, речі, харчі і навіть власну кров дуже багато українців нині віддають на потреби наших силовиків, які протистоять у Донецькій та Луганській областях терористам.

Про те, чи зросла у зв’язку з бойовими діями у східних областях потреба в донорах на Кіровоградщині і чи здають для наших силовиків мешканці області кров, “ВГ” розповів головний лікар обласної станції переливання крові Сергій Кіба:

– До нашого медзакладу здавати кров для поранених вояків приходять не лише окремі донори, а приїздять цілі групи. Так, нещодавно ми приймали людей зі Знам’янки, зараз готуємося до прийому групи зі Світловодська. Потенційні донори на станції проходять ретельну медичну комісію (ними можуть бути особи від 18 до 60 років). Існує перелік із близько сорока хронічних хвороб, при яких людина не може бути донором, аби не зашкодити ні собі, ні тим, хто потребуватиме переливання. Коли ж людина здорова – то кров здає.

Варто сказати, що донорство – це не лише шляхетна справа порятунку життя інших людей. Донор допомагає і собі. Після здавання крові починають активно діяти відповідальні за імунний статус організму стовбурові клітини кісткового мозку. Коли донор періодично оновлює свою кров, то цим зміцнює свій імунітет… Наша обласна станція переливання крові має необхідну кількість одноразових матеріалів для цілодобового забору крові протягом тривалого часу. Ця “одноразовість” гарантує незараження донорів. Здану ж кров, точніше – її компоненти, також перевіряють за всіма найсучаснішими методиками (зокрема й на СНІД).

Нагальної потреби переправляти кров з нашої області у шпиталі з пораненими бійцями поки що немає. Та якщо вона виникне, обласна станція переливання крові зможе допомогти нашим солдатам – зокрема й тому, що мешканці нашого краю, окрім здавання крові для рідних та близьких людей, почали віддавати її й на потреби армії. Завдяки цьому область і має необхідну її кількість. Та щоб не зібрати її забагато (адже кров має певний термін зберігання), просимо донорів, що хочуть здати кров для поранених бійців, зробити це дещо пізніше.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39054 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua