МЕНЮ


4 сiчень 2019 - 14:53

Квартири – сиротам


Протягом минулого року міська влада придбала для дітей-сиріт на вторинному ринку житла 11 квартир. На це з обласного бюджету як субвенція міському надійшло понад чотири мільйони 760 тисяч гривень. Таким чином йде поступове забезпечення житлом цієї соціально вразливої категорії молоді. Про те, як це вдалося зробити, розповіла начальник управління з питань захисту прав дітей міської ради Тетяна Тимоховська:

– На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа” у минулому році міська рада Кропивницького забезпечувала житлом сиріт. Оскільки ця категорія є особливо вразливою, адже після закінчення інтернатних закладів діти йдуть у самостійне життя, але у них немає власного житла, і вони перебувають на черзі при виконавчому комітеті міської ради. Таким чином за кошти державної субвенції міська рада придбала 11 однокімнатних квартир. Вважаємо, що таким чином цим дітям дано старт для самореалізації, досягнень у житті. Якщо дитина забезпечена житлом на праві власності, вона надалі може займати свої думки планами реалізації, професійної діяльності, навчання тощо.

У 2017 році відповідно до цієї постанови, було придбано два житлових будинки для дитячих будинків сімейного типу.

Реалізація цієї постанови спрямована на розвиток сімейних форм виховання та забезпечення житлом сиріт, дітей, позбавлених батьківських форм виховання. Але в 2018 році ми взяли за пріоритет забезпечення житлом сиріт та осіб з їх числа. На черзі у нас перебували 19 дітей-сиріт віком від 18 до 23 років. Одна особа цієї категорії вибула з цієї черги, оскільки зуміла вирішити свою житлову проблему, а ще одну ми не змогли знайти, навіть залучивши до розшуку поліцію. Отже, залишилось забезпечити квартирами ще шістьох сиріт.

Квартири купували відремонтовані, в багатьох є автономне опалення, пластикові вікна, тобто створено всі умови для комфортного проживання. Словом, молодь задоволена. Один юнак – Олександр – зараз захищає нашу країну в зоні операції об’єднаних сил і, коли отримував договір купівлі-продажу, то навіть не стримував сліз радості, бо не сподівався, що колись його мрія про власне житло здійсниться. А тепер є куди повертатися та будувати мирне життя.

Сподіваємось, що і в нинішньому році ця програма буде продовжена і решта наших сиріт отримає житло. Також для повного вирішення проблеми забезпечення житлом дітей-сиріт плануємо залучати інвесторів.

Записала Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39452 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua