МЕНЮ


22 грудень 2017 - 13:05

Лікарні отримають карети швидкої допомоги, а школи – новітнє обладнання


Зазвичай мало не перед кожним засіданням міської ради до депутатів звертаються мешканці Кропивницького, зі своїми проблемами. Не стало винятком і третє засідання дев’ятої сесії міської ради, яке відбулось 19 грудня.
Але виступ кропивничанки Ніни Міщан був особливим. Окрім того, що вона щиро дякувала депутатам, зокрема секретарю міської ради Андрію Табалову, за роботу і привітала присутніх з Днем святого Миколая та акапельно виконала власну пісню, написану до цього свята. Добрий настрій всім був гарантований, тож депутати без зволікань приступили до роботи.
Не на шкоду мешканцям, а цивілізовано
На сесійному засіданні депутат Олег Краснокутський, підтриманий членами фракції “Наш край” та громадськими активістами, виступив із депутатським зверненням, в якому до НАК «Нафтогаз України» висунуто вимогу звільнити з посади керівника ВАТ «Кіровоградгаз» Олександра Гладкого, а також терміново вирішити питання підписання договорів реструктуризації боргів та виділення номінацій газу для міських теплогенеруючих підприємств. Пов’язано це із тим, що двічі газівники погрожували припинити подачу блакитного палива до котелень міста. Депутати підтримали це звернення більшістю голосів. Представники депутатського корпусу пропонують всі спірні питання, у тому числі і ті, що стосуються заборгованості теплогенеруючих підприємств перед ВАТ “Кіровоградгаз”, вирішувати у судовому порядку, адже міська рада зробила зі свого боку все, щоб проблема заборгованості теплогенеруючих підприємств за спожите блакитне паливо була вирішена.
Перед депутатами виступив заступник міського голови Олександр Мосін, який безпосередньо займається вирішенням проблеми. Він зазначив, що мова йде про погашення боргу попередніх років. І якщо з комунальним підприємством “Теплоенергетик” все набагато простіше – борги погашаються, отримано номінації на газ на грудень, то орендне підприємство “Кіровоградтепло” не входить до компетенції міської влади. Попри це керівництво міста доклало максимум зусиль до полегшення фінансового становища підприємства. Йому було надано ряд пільг, влада виступила гарантом при підписанні реструктуризації боргів, також виконком підтримав рішення про підвищення тарифу на тепло для населення.
– Міська влада стояла і буде стояти на захисті інтересів громади, – наголосив міський голова Андрій Райкович. – Сьогодні тривають складні перемовини між керівництвом двох підприємств, і це цивілізована форма вирішення проблем. У найкритичнішій ситуації місто готове повернути до комунальної власності котельні, передані в оренду ДП “Кіровоградтепло”.
На черзі – оптимізація системи теплопостачання
Ситуація із теплопостачанням у місті змушує міську владу більш раціонально підходити до вирішення проблем теплозабезпечення кропивничан. Тому розроблено і на цьому сесійному засіданні затверджено депутатами Прoгрaму oптимiзaцiї системи теплoпoстaчaння в Кропивницькому нa 2017 – 2018 рoки.
Як пoвідoмив начальник гoлoвнoгo управління житлoвo-кoмунальнoгo гoспoдарства міськoї ради Віктoр Кухаренкo, метoю прoграми є підвищення ефективнoсті рoбoти системи централізoванoгo теплoпoстачання Крoпивницькoгo шляхoм відключення від централізoванoї пoдачі тепла житлoвих будинків, у яких переважна більшість квартир вже переведена на індивідуальні системи oпалення. У хoді реалізації прoграми передбaчaється пiльгoве oблаштування індивідуальнoгo oпалення у 299 квартирах мешканців 96 багатoпoверхівoк. Часткoва грoшoва кoмпенсація витрат на встанoвлення систем індивідуальнoгo oпалення із міськoгo бюджету встанoвлюється на рівні 50 відсотків від сплаченoї власникoм квартири суми, але не більше: для oднoкімнатнoї квартири – 17000 гривень; для двoкімнатнoї квартири – 19500 гривень; для трикімнатнoї квартири – 22700 гривень; для чoтирикімнатнoї квартири – 25200 гривень; для п’ятикімнатнoї квартири – 27700 гривень.
Крім тoгo, мешканці Крoпивницькoгo мають мoжливість дoлучитися дo спеціальнoї прoграми, яка реалізується спільнo міськoю владoю та НАК “Нафтoгаз України”, і oтримати дoдаткoвo відшкoдування 35 відсотків від вартoсті oблаштування індивідуальнoгo oпалення. Таким чинoм, власникам квартир, а це переважнo пенсіoнери, люди з невеликими дoхoдами, залишиться сплатити лише 15 відсотків витрат на встанoвлення системи oпалення.
Хто харчуватиметься безкоштовно
Депутати визначили умови організації харчування учнів та вихованців закладів освіти на 2018 рік та категорії дітей, які будуть звільнені від плати за харчування.
– Від плати за харчування звільняються учні 1 – 4 класів закладів освіти міста, вихованців дитячих садків та учнів середньої освіти, які потерпіли від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дітей воїнів-"афганців", з малозабезпечених сімей, дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, а також дітей учасників АТО, – уточнила перелік пільговиків начальник управління освіти міськради Лариса Костенко.
Міська рада встановила розмір плати, яку будуть вносити батьки, або особи, які їх замінюють, за харчування дітей у закладах дошкільної освіти, – 60 відсотків до повної вартості харчування на день.
Вартість харчування учнів та вихованців дитячих садочків визначить виконавчий комітет міської ради Кропивницького.
Медзакладам міста – санітарний транспорт
Внісши зміни до програми розвитку галузі охорони здоров’я на 2017 – 2020 роки, депутати затвердили виділення п’яти мільйонів 700 тисяч гривень субвенції з державного бюджету на придбання санітарного транспорту (двох карет швидкої допомоги та реанімобіля) для центральної міської лікарні та лікарні швидкої медичної допомоги.
Відповідно до ряду змін до галузевих програм, затверджених депутатським корпусом, внесено й зміни до міського бюджету на 2017 рік. Начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова повідомила про необхідність оперативного використання субвенції з державного бюджету у розмірі майже 8 мільйонів гривень на заходи соціально-економічного розвитку міста. Крім вищезазначених майже 6 мільйонів гривень на медичний транспорт, в межах фінансування освітньої галузі було перерозподілено 774 тисячі гривень для придбання спеціального обладнання для інклюзивних класів шкіл, де навчаються діти з особливими потребами. Ці кошти будуть використані до кінця бюджетного року.
Решту робочого часу депутати присвятили вирішенню земельних питань.
Учора, коли верстався номер, тривало четверте засідання сесії міської ради Кропивницького, на якому розглянули проект міського бюджету на 2018-ий рік. Детальніше про це – в наступному номері.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.24834 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua