МЕНЮ


4 лютий 2011 - 10:45

ЛІКИ ВІД ДУШЕВНОГО АВІТАМІНОЗУ


Анатолій Гаврилович – відомий живописець, який сформувався в середовищі митців уславлених одеської та київської малярських шкіл (навчався в Одеському державному художньому училищі імені Митрофана Грекова та Київському державному художньому інституті), визначальною рисою реалістичного живопису яких є насичений колір і "дзвінке" світло. Саме ці деталі є найприкметнішими й на картинах митця, виставлених днями в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна.

Основу цієї експозиції склали сорок яскравих, насичених кольорами сонця, пейзажних композицій, які художник створив протягом двадцяти днів пленеру в Криму навесні 2009 року. На картинах – широка панорама краєвидів благодатної Таврії: старовинні звивисті вулички Гурзуфа, стародавні мінарети Бахчисарая, теплі барви Чорного моря, виноградники, залишки ранньосередньовічних будівель та екзотичні татарські будівлі на тлі суворих і водночас дуже теплих, приязних Кримських гір.

На виставці представлені в основному пейзажі. Але Анатолій Шаповалов – майстер не лише цього жанру. Його натюрморти, портрети, жанрові картини – це також неповторної краси малярські твори (усю цю красу можна побачити в електронній галереї митця за адресою: anshapov.kr.ua). Про творчість живописця та незабутнє враження від картин майстра йшлося на відкритті виставки, на яку завітало настільки багато поціновувачів творчості Анатолія Гавриловича (серед яких було чимало друзів і колег художника), що в найбільшому із залів музею Олександра Осмьоркіна не всі вони й помістилися (тож декому доводилося зазирати туди крізь двері, але це тим "нещасливцям" зовсім не псувало настрою від зустрічі з художником та його картинами!). Усі присутні разом з керівництвом музею щиро, від усієї душі тішилися з того, що мають нагоду зануритись у світлий живопис митця і його таку ж осяйну життєрадісність. А посприяли всьому цьому розгонисті звуки гітари й проникливі плачі скрипки, які линули з них за волею учасників інструментального ансамблю "Етнос" (художній керівник – Олександр Скоморовський) дитячої музичної школи № 3 .

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39408 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua