МЕНЮ


10 сiчень 2020 - 11:12

Літдесант на береги Сухого Омельничка


Онуфріївщина – один з віддалених від обласного центру районів. Тут нечасто бувають заїжджі митці, а цього разу у містечко на берегах річки Сухий Омельничок завітав цілий літературний десант: члени обласної організації Національної спілки письменників України, літератори з обласного літоб’єднання «Степ» та літературного клубу «Ліра».

Старшокласники Онуфріївської школи І-ІІІ ступенів, мабуть, ще не чули стільки віршів у виконанні таких різних поетів! Ніжні, але наповнені високим смислом рядки – Антоніни Царук, розважливі – Антоніни Корінь, категоричні – Наталі Шнітке, іронічні скоромовки – Романа Любарського, зболені і веселі – Валентини Кондратенко-Процун, патріотичні – Наталі Фесенко, філософські – Олександра Косенка, ліричні – Тетяни Березняк, піднесені, виконані у театральній манері – Василя Левицького. Складніше довелося прозаїкам – Олені Барановій та Оксані Буяновій, але вони зуміли сформулювати свої виступи коротко і ємко.

Очевидно, найбільше сподобались юній аудиторії виступи їхніх майже ровесників – Максима Брички та Марини Єрмолаєвої. Тим більше, що Максим читав свою жартівливу напівпоему про ЗНО – досить актуальну штуку для старшокласників.

Така ж зустріч відбулася і у Павлиській школі. Тут прозвучали в основному уже інші твори – кожен автор мав їх у запасі доволі. Прозаїки ж Олена Баранова та Василь Бондар прочитали ще й короткі уривки власної прози.

Звісно, побувати у Павлиші і не відвідати музей Василя Сухомлинського просто неможливо. Тим більше, що до 100-річчя великого педагога він кардинально оновлений (директор – Світлана Різник). Як і меморіальний музей-квартира Василя Олександровича. Неможливо розповісти про всі експонати музею, тим більше, що їх тут близько 22 тисяч. Але літератори не могли не звернути увагу на речі, зроблені руками учнів: діюча сівалка, віялка, свердлильний станок, електромобіль, який і зараз міг би їздити, лише б поставити акомулятор, вишивки, історію Павлиша, якою й досі користується громада села. Максимальне самовираження учнів, розуміння й підтримка. Просто? Чомусь занадто складно для багатьох сучасних педагогів.

В Онуфріївці письменники ще встигли здійснити невеличку прогулянку парком, започаткованим династією графів Толстих, який сьогодні має статус пам’ятки садово-паркової архітектури. Взаємне знайомство, очевидно, було приємним і корисним.

Світлана ОРЕЛДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42674 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua