МЕНЮ


12 травень 2017 - 08:35
Літня торгівля за новими правилами

15 квітня у Кропивницькому розпочався сезон літньої торгівлі, який триватиме до 15 жовтня. За якими принципами організовуватиме літню торгівлю міська влада, які вимоги ставитиме до підприємців – розповідає начальник управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради Сергій Горбовський.
– Сезонна торгівля – це не лише продаж овочів та фруктів, а й літні майданчики. На даний час у нас є положення щодо їх розташування біля стаціонарних закладів громадського харчування, а також без прив’язки до ресторанного господарства. До нас звернулись 59 підприємців за дозволами на розміщення так званих літників. У цьому році вперше, відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради, платою за використання землі комунальної власності буде наповнюватись бюджет розвитку нашого міста. (До 2011-го року таке теж було, але потім, у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу, до міського бюджету кошти підприємці не перераховували). За квадратний метр площі літнього майданчика підприємці платитимуть 15 гривень.
Варто зазначити, що з 59 підприємців, які подали заявки на розміщення “літників”, у 34 об’єкти знаходяться на комунальній землі, наприклад на вулиці Дворцовій. А в решти 25 – на орендованій землі. Останні не будуть укладати з нами договори на розміщення об’єктів, а отримають лише картку обліку, бо платять вже земельний податок згідно з рішенням міської ради. Але вони повинні узгодити з управлінням містобудування та архітектури зовнішній вигляд споруди, щоб він не псував наше місто.
Досить болючою є проблема літніх майданчиків у зимовий час. Люди часто запитували: що буде, якщо підприємець після 15 жовтня не прибере “літник”? Кілька років тому тривали навіть суперечки між владою та підприємцями – перші наполягали на “розвантаженні” пішохідних вулиць та тротуарів, а другі намагались зберегти встановлені конструкції, а подекуди вони були навіть капітально змонтовані. Отже, виходило, що підприємці самовільно захопили землю, встановили незаконні споруди, які вже не мали нічого спільного із відкритими літніми кафе.
Зараз діятиме правило: якщо підприємець не прибрав літній майданчик після 15 жовтня, то він так само сплачуватиме орендну плату. Якщо підприємець захоче внести зміни у зовнішній вигляд літнього майданчика, змонтувавши стаціонарну споруду, то він буде оштрафований. Штраф буде в 10 разів більшим, ніж орендна плата, – 150 гривень за квадратний метр. І санкція ця діятиме до усунення порушення. Не вийде так, що він сплатить штраф і далі торгуватиме. Більше того, якщо будуть скарги мешканців, що літній майданчик працює після 23-ї години, голосно лунає музика, будуть порушення громадського порядку, то на основі цих скарг ми можемо винести на розгляд виконкому питання про скасування рішення на встановлення цього літнього майданчика.
Ще одне питання, яке хвилює кропивничан, – розташування точок продажу квасу, морозива тощо. Ми уклали договори з нашою місцевою фірмою “Тристар” та знам’янським виробником квасу “Чорний ліс”. До підприємців вимога одна – якість продукції, наявність санітарної книжки у продавця та належне облаштування пункту продажу. У минулому році по місту було понад 200 точок торгівлею квасом. У цьому році їх кількість зменшиться до 150. Але цього цілком достатньо.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.78367 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua