МЕНЮ


11 лютий 2011 - 11:24

ЛАРИСА АНДРЕЄВА: ОПТИМІЗАЦІЯ НЕ ОЗНАЧАЄ СКОРОЧЕННЯ


Але найпроблемнішою галуззю Лариса Миколаївна вважає саме кіровоградську медицину, а з огляду на наступне реформування потрібно докласти чимало зусиль, щоб покращити надання медичних послуг населенню.

Першим етапом реформування галузі стане аналіз та розрахунок необхідної кількості ліжок у закладах охорони здоров’я. Це дозволить знати оптимальне число ліжко-місць у всіх профі- льних відділеннях лікарень: терапевтичних, хірургічних, гінекологічних, акушерських тощо.

Оптимізація мережі лікарняних закладів не є синонімом їх скорочення, запевнила Лариса Андреєва, оскільки на сьогоднішній день у Кіровограді налічується 25 ліжок на 10 тисяч населення, у той час, як по Україні такий показник становить 32 ліжко-місця. Питання звільнення медичних працівників сьогодні не ставиться. Зараз у міських лікувальних закладах працює близько чотирьох тисяч медпрацівників, тому чутки про скорочення 600 безпідставні. Інакше, хто ж буде лікувати людей? Інша справа, що у медичних закладах трудиться чимало людей (економісти, бухгалтери, будівельники), які не мають стосунку до медицини. Тож там, де є кілька бухгалтерів, можна буде залишити одного і т.д. Після усіх необхідних погоджень та розгляду питання на засіданні постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення буде запропонована найбільш оптимальна форма функціонування лікарняних закладів.

Більше того, у червні-липні цього року в обласній лікарні буде відкрито перинатальний центр, де працюватимуть найкращі фахівці, буде встановлене сучасне медичне обладнання з метою створення належних умов для перебування матері й дитини, надання фахової медичної допомоги. Можливо, і цей фактор допоможе оптимізувати роботу міської медицини, формувати потоки хворих.

У першу чергу, зазначила Лариса Андреєва, про забезпечення якісного медичного обслуговування кіровоградців та організацію належної роботи поліклінік міста. Адже сьогодні 46 відсотків хворих звертаються безпосередньо в лікарні, оминаючи стадію своєчасного обстеження в поліклініках. Це є наслідком кількох об’єктивних факторів: високою вартістю поліклінічного лікування, далеко не оптимальним графіком роботи лабораторій, незручним місцем розташування поліклінік тощо. У той же час пізнє діагностування, невчасне звернення до лікаря значно здорожчують лікування. На цьому постійно наголошує у своїх виступах радник міського голови, відомий у місті лікар-уролог Віктор Мягкий.

На вівторковій прес-конференції він зазначив, що нині діюча мережа поліклінічних установ неефективна та потребує реорганізації. Це стосується ефективної роботи діагностичного обладнання, денних стаціонарів, лабораторій по дослідженню біологічного матеріалу, коли аналізи приймаються лише протягом години–півтори. Чому б не зробити графік роботи лаборантів більш гнучким, тоді обробити їх можна було б відразу після огляду лікаря. Сьогодні ходити в поліклініку незручно і неприємно. До 60 відсотків кіровоградців віддають перевагу обласним закладам охорони здоров’я. Так можна взагалі втратити міську медицину.

Окремо очільниця гуманітарної галузі зупинилась на конфлікті в лікарні швидкої медичної допомоги, висновках депутатської комісії, яка ґрунтовно вивчила суть проблеми, ознайомилась з документами, наданими прокуратурою міста та Кіровського району, КРУ, управлінням охорони здоров’я міської ради, спілкувалась з колективом та головним лікарем ЛШМД, тож за кожний висновок вона несе повну відповідальність.

Коментуючи розвиток подій після прийняття міської радою рішення про рекомендацію міському голові звільнити із займаних посад начальника управління охорони здоров’я та керівника лікарні швидкої медичної допомоги, Лариса Андреєва наголосила, що, відповідно до чинного законодавства, обоє посадовців мають надати пояснення на два подання прокуратури міста Кіровограда і прокуратури Кіровського району про усунення порушень вимог законодавства про охорону здоров’я. На сьогоднішній день начальник управління охорони здоров’я та головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги знаходяться на курсах підвищення кваліфікації. Оскільки зв’язатись з ними у телефонному режимі немає можливості, міський голова відкликав їх з курсів для отримання інформації й прийняття рішення щодо перебування посадовців на займаних посадах.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38356 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua