МЕНЮ


28 листопад 2014 - 14:42

Ледь не заразилися на сказ… від дикого цапа


Лікарі-епідеміологи висловлюють занепокоєння збільшенням в області звернень осіб, яких подряпали або покусали хворі на сказ тварини. Багато хто думає, що небезпечними в цьому плані є лише собаки, коти та дикі лисиці. Тим часом, заразитися на цю смертельну недугу можна навіть від дикого цапа. І це ледь не сталося в селі Іванківці Знам’янського району.

Кілька місцевих жителів десь надибали на тушу дикого цапа – кажуть, що знайшли його ще живим. Тушу цю вони розрізали, а потім готували з м’яса страви та їли. Лише падіж корови від сказу в цьому ж селі, що стався невдовзі, навів їх на думку, що, можливо, вони теж піддали себе ризику зараження. Як повідомила редакції заступник головного державного санітарного лікаря області Тамара Ланкмілєр, фахівці з ветеринарії, провівши лабораторні дослідження решток туші цапа, підтвердили припущення селян.

У ході розслідування цього випадку працівники держсанепідслужби виявили 12 контактних з хворою твариною осіб. Чотирьом призначено курс антирабічного щеплення, оскільки саме вони займалися розчленуванням туші і теоретично могли заразитися (при вживанні обробленого м’яса зараження не відбувається). Курс профілактичного лікування проходить і господар корови.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36666 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua