МЕНЮ


23 липень 2013 - 13:24

Легковажити радоном не варто


В Кіровоградській облдержадміністрації за участі заступника голови ОДА Олександра Чернявського наприкінці минулого тижня пройшов навчально-методичний семінар на тему "Радонові ризики. Виконання протирадонових заходів. Контроль якості робіт".

Учасники семінару, зокрема керівники освітянських управлінь та відділів, а також представники райдержадміністрацій, розглянули низку важливих для області питань, серед яких: вплив радону на здоров'я дітей, радонові ризики і протирадонові заходи, контроль за якістю виконання протирадонових заходів.

За словами Святослава Протаса, начальника головного управління Держсанепідслужби в області, Кіровоградщина за міжнародною класифікацією належить до радононебезпечних територій. Причина – прозора й зрозуміла: область розташовується на Українському кристалічному щиті з підвищеним вмістом радіонуклідів ряду урану. А радон є дочірнім продуктом розпаду радію, який належить до уранового ряду.

Анатолій Оперчук, начальник Маловисківського управління головного управління Держсанепідслужби в області, зазначив, що до недавнього часу рак легенів вважався єдиним негативним наслідком опромінення радоном, який був підтверджений епідеміологічними дослідженнями. Крім того, для дітей, молодших десяти років, ризики опромінення за тих же умов можуть бути вдвічі більшими. Останніх кілька років було проведено ряд епідеміологічних досліджень, які довели, що підвищені рівні активності радону корелюють із захворюваністю дітей на лейкемію. Тобто дитяча група населення є критичною щодо впливу радону на організм людини.

– Чим молодша людина, тим вища в неї чутливість до опромінення. Тому метою наших щорічних перевірок навчальних закладів щодо рівня радону під час підготовки до нового навчального року є зменшення радіаційних ризиків критичної групи населення області – дітей. Адже проведення заходів зі зменшення рівня радону в повітрі приміщень дає змогу зменшити радіаційні ризики принаймні вдвічі, – наголосив Анатолій Оперчук. – Основними заходами захисту від радону є передусім комплексне обстеження приміщень, виявлення джерела випромінювання, проведення протирадонових заходів та повсякчасний контроль за якістю проведених робіт.

– Сьогоднішній навчально-методичний семінар допоможе керівникам розібратись у складних питаннях радіаційного захисту населення, особливо дітей, та налаштує на якісне виконання планів підготовки до нового навчального року та опалювального сезону і здійснення протирадонових заходів у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, – підсумував Олександр Чернявський.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40312 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua