МЕНЮ


16 лютий 2016 - 15:14

Леніна зі стели стерли


У вівторок працівники КП «Ритуальна служба» «відрихтувала» пам’ятний знак в Центральному сквері, що в Кіровограді, який був встановлений на честь 100-річчя Леніна. Віднині комуністичної символіки на ній немає.

Напередодні міський голова Андрій Райкович зустрівся зі співавтором пам’ятного знаку Феліксом Полонським, аби проконсультуватися із ним, що можна зробити з цією стелою з огляду на закон про декомунізацію. Відомий кіровоградський художник розповів, що стела важить понад 15 тонн, і через особливість її побудови демонтувати пам’ятник технічно буде складно.

Враховуючи такі обставини, а також факт розміщення пам’ятного знаку над великими підземними приміщеннями під сквером Центральним, що додатково ускладнює демонтаж, міський голова зупинився на рішенні не руйнувати стелу, а лише зняти з неї комуністичну символіку.

– Ми знайшли цивілізоване рішення надзвичайно складного питання, – зазначив міський голова під час спілкування із журналістами. – Адже ви знаєте, що люди старшого покоління негативно ставляться до знесення пам’ятників. До них вони ставляться радше, як до культурної спадщини, а не до комуністичної символіки. А прихильники декомунізації вимагають швидкого вирішення питання, щоб ми прибрали згадку про комуністичний режим. Було вирішено стелу не зносити, а от комуністичної символіки позбавитись. Замість неї, стелу оздоблять символами міста.

Управління містобудування та архітектури міської ради має запропонувати Кіровоградській обласній організації Національної спілки архітекторів України та професійним діячам культури та мистецтва міста надати пропозиції щодо спорудження (створення) нового пам’ятника місцевого значення або об’єкта малої пластики на місці пам’ятного знака (вул. Велика Перспективна, центральний сквер) в м. Кіровограді та розглянути на архітектурно-містобудівній раді при управлінні містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради пропозиції творчих спілок та громадськості міста щодо встановлення такого знаку.

Яка символіка з’явиться на відреставрованій стелі – буде визначено за результатами конкурсу.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37677 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua