МЕНЮ


12 березень 2010 - 08:22

Леонід ЩЕРБИНА: ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ – І ВСЕ БУДЕ В ПОРЯДКУ


– Адміністративна комісія при виконкомі Кіровоградської міської ради засідає кожного першого та третього вівторка місяця, розглядає порушення правил благоустрою, правил торгівлі, громадського порядку, питання, пов’язані із проституцією, недотриманням термінів реєстрації новонароджених, – каже голова комісії заступник міського голови директор адміністративного департаменту Леонід Щербина. – Згідно зі змінами до законодавства, які набрали чинності, штрафи збільшилися саме за порушення правил благоустрою. Якщо раніше на фізичну особу за це накладався штраф від 17 до 51 гривні, юридичну особу – від 51 до 119 гривень, то зараз розмір штрафу становить від 340 до 1360 та від 850 до 1700 гривень відповідно. Крім того, адмінкомісія втратила право при допущенні порушення вперше виносити попередження – тобто альтернативи штрафові немає. Розмір їх, як бачите, збільшився у двадцять разів. Ми розуміємо, що для багатьох це – великі кошти, до того ж чимало кіровоградців ще не знають про зміни в законодавстві, тому просимо працівників спецінспекції міськради, які мають право складати протоколи про порушення, бути виваженими, враховувати всі обставини. Якщо, скажімо, якась старенька бабуся не встигла восени прибрати листя біля свого двору, навряд чи варто її так серйозно карати. Також працюємо над тим, аби поінформувати населення про зміни в законодавстві. Вважаємо за доцільне на першому етапі попередити порушника про те, що смітити не слід, дати йому можливість виправитися й усунути порушення. Однак, загалом, поблажок робити тим, хто недбайливо ставиться до свого міста, не будемо. Кіровоградці мають усвідомлювати, що правил благоустрою необхідно дотримуватися, треба любити місто, в якому ми живемо. Скажімо, що заважало одному з тих, кого ми вирішили оштрафувати на минулому засіданні адмінкомісії, дочекатися машини, яка вивозить сміття, замість того, щоб викидати його під паркан? Дотримуйтеся правил благоустрою – і все буде в порядку, ніхто претензій вам не пред’являтиме.

– Тепер великий штраф доведеться заплатити і у тому, хто наклеїв у невстановленому місці оголошення?

– Так, і ми вже оштрафували одного підприємця за це на 850 гривень. Поки що наклали мінімальний штраф, але, якщо інспектори зафіксують повторне порушення, доведеться сплатити вже 1360 гривень. Хочу зазначити, що в Кіровограді є 32 місця, відведених для розміщення оголошень, крім того, дошки оголошень є і на території КРЕПів, тож об’яви не треба розклеювати на електричних опорах, фасадах будинків – це просто нецивілізовано і псує вигляд міста.

– Яким чином контролюється те, чи сплатив порушник штраф?

– У комісії є відповідальна за це особа. Порушникові спочатку дається після засідання комісії п’ятнадцять днів на те, аби сплатити штраф добровільно, якщо ж цього не зроблено, до нього вже йде державна виконавча служба. Зауважу, що чимало людей не чекають, доки будуть вжиті примусові заходи. Так, торік із накладених нами штрафів на 19 тисяч гривень добровільно порушники сплатили вісім тисяч. Тим більше, не варто зволікати з оплатою і чекати, поки прийдуть описувати ваше майно, нині, коли штрафи такі великі.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37348 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua