ПАТ "Імперія-С" спеціалізується на випуску горілок класичних і особливих (вісім найменувань) у круглій скляній тарі 0,25 літра та 0,5 літра, а також у скляній тарі 0,5 літра "Штоф". Постачає свою продукцію як у торговельну мережу України, так і за кордон – у Придністровську Молдавську Республіку (нині тривають перемовини про можливість експорту кіровоградської горілки в Росію та Грузію).
Продукцію заводу як найкращий товар року відзначено грамотами й подяками Кіровоградської обласної державної адміністрації та Міністерства аграрної політики й продовольства України, а також сертифікатом і медаллю (конкурс "Європейський вектор") "Експортер року" та призом міжнародної програми "Партнерство заради прогресу" "Золотий Орел".
Докладніше про діяльність ПАТ "Імперія-С" його директор Віктор Семененко розповів під час візиту на підприємство кореспондентів "Вечірньої газети":
– Наш завод з трудовим колективом трохи менше ста осіб зміг налагодити виготовлення якісної продукції. Джерельну воду для неї перед змішуванням із якісними спиртами ми тричі очищуємо, після цього стільки ж разів очищуємо вже готову водно-спиртову суміш. І лише після цього додаємо до неї ексклюзивні інгредієнти природного походження, які надають нашій продукції неповторного смаку. Якість усіх її складових та вже сам готовий продукт постійно перевіряють працівники заводської лабораторії.
– Де саме в Кіровограді можна придбати вашу продукцію?
– Її охоче беруть реалізовувати крамниці майже всіх торговельних мереж обласного центру. Працюємо над тим, щоби й решта звернула увагу на якісну продукцію місцевого товаробника. Цьому сприяє й позиція міської влади щодо підтримки кіровоградських підприємств: чим продуктивніше вони працюватимуть, тим більше податків надійде до місцевої скарбниці, тим більшу заробітну плату отримуватимуть їхні працівники. Доречним є й економічний протекціонізм (програма "Купуй кіровоградське", ініційована головою ОДА Сергієм Ларіним) на користь товаровиробників Кіровоградщини, який сповідує міська й обласна влада. Адже завдяки йому гроші за куплені товари "не тікають" за межі області, а лишаються в ній же, що дає можливість розвивати наше місцеве виробництво, вчасно виплачувати працівникам заробітну плату й сплачувати податки.
– Невже ПАТ "Імперія-С" не стикається з труднощами?
– Якби ж то. Підприємству не вистачає обігових коштів. За відвантажену в торговельну мережу продукцію крамниці розраховуються з нами через місяць, а супермаркети – через три-чотири (із закордонними ж партнерами працюємо за передоплатою, що для заводу набагато вигідніше). А нам перед початком виготовлення продукції потрібно сплатити акцизний збір, придбати спирт, воду, етикетки, пляшки, корки. Банки в цьому випадкові нам не помічники, бо правлять зависокі відсотки за кредити, до того ж позичати свої кревні погоджуються лише на півроку–рік, що для підприємства неприйнятно.
Значних збитків зазнаємо від підробок нашої продукції. Вони псують ділову репутацію, хоча й свідчать про якість горілки підприємства, адже ніхто поганий продукт не підроблятиме. Правоохоронці зуміли впіймати й притягти до відповідальності фальсифікаторів і довести, що наше підприємство до того псевдотовару ніякого стосунку не має. У зв’язку з цим ті покупці гуртових партій, які засумнівалися в якості горілки ПАТ "Імперія-С", знову охоче беруть її реалізовувати. Зараз на нашу акційну горілку (під кришки у пляшки вкладаємо банкноти різного номіналу) навіть утворилася черга.
Іще одна проблема – складність налагодження співпраці з деякими місцевими торговельними мережами. Та, сподіваємося, що з їх власниками за сприяння влади ми зможемо знайти спільну мову.
– І все ж таки хочеться посмакувати кіровоградським пивом, яке свого часу не пасло задніх серед продукції різних українських пивоварень!
– Можу потішити всіх наших земляків тим, що зараз триває активний пошук виробників "пивного" обладнання, технологій та інвесторів для відновлення в Кіровограді на ПАТ "Імперія-С" виробництва живого пива. З німецькими бізнесменами з цього приводу я маю зустрітися найближчим часом. Левову частку необхідного для варіння пива устаткування на підприємстві збережено. Тож цілком імовірно, що невдовзі живе кіровоградське пиво знову пінитиметься в кухлях любителів цього хмільного напою!
– Приємна перспектива! Але все ж – перспектива. А де ще споживачам, окрім як у торговельних закладах, можна побачити нинішню продукцію підприємства, почути ґрунтовну відповідь стосовно її складових та особливостей виробництва?
– На виставці "Купуй кіровоградське", яку буде відкрито 20 серпня в Кіровоградському експоцентрі (знаходиться поруч зі стадіоном "Зірка") з нагоди 20-річчя незалежності України.
Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
19 серпень 2011 - 11:43
Міць "Імперії-С"