МЕНЮ


8 листопад 2013 - 12:55

Міцніють міжнаціональні зв’язки


В рамках тижня реалізації завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх проблем національних меншин у Кіровоградському колегіумі відбувся круглий стіл "Дружба не має кордонів", на який були запрошені члени гуртка польської мови та інші учні цього навчального закладу, представники об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія", депутат міської ради Наталія Дзюба, начальник відділу внутрішньої політики міської ради Надія Грищенко та інші.

Діти вітали всіх присутніх польською мовою, читали вірші, виконували пісні, ділились враженнями від поїздки в польське місто Закопане.

Директор колегіуму Олена Максимова зазначила, що в навчальному закладі вже давно працює Євроклуб, що дозволяє учням не просто знайомитись із культурами різних народів нашого континенту, а безпосередньо спілкуватись із однолітками, розповідати про досягнення у навчанні, подорожувати різними європейськими країнами, оволодівати різними мовами тощо. Саме в колегіумі приділяється значна увага вивченню іноземних мов, зокрема польської, тож школярі впевнено продемонстрували свої знання.

Третьокласники та дев’ятикласники виступали виключно польською мовою. Виразно читаючи вірші вони зривали аплодисменти присутніх у залі. А спільно виконана народна пісня "Гей, соколи" та сольний виступ Марії Полячок викликали справжнє захоплення.

Голова об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" Олександр Полячок був щиро вражений підготовкою учнів колегіуму і зазначив, що у нещодавно проведеному обласному конкурсі читців польської поезії саме вони були найкращими і тепер поїдуть на всеукраїнський конкурс у Київ. Культурні та освітні зв’язки сприяють всебічному розвиткові підростаючого покоління, дають можливість детальніше вивчати родословну своєї родини, адже серед нас є чимало кіровоградців саме з польським корінням, які прагнуть детальніше ознайомитись із культурою сусідньої країни, відвідувати костел Римо-католицької церкви, долучатись до спільних справ кіровоградської польської громади.

І як зазначила начальник відділу внутрішньої політики міської ради Надія Грищенко, традиції міжнаціонального спілкування у Кіровоградського колегіумі, одному з найстаріших навчальних закладів міста, дають поштовх всебічному розвитку підростаючого покоління, розширення кругозору нинішніх дітей, які, содіватимемось, у майбутньому стануть повноправними громадянами об’єднаної багатонаціональної Європи.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37944 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua