МЕНЮ


14 березень 2005 - 14:03

МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЗБИРАЄТЬСЯ ПОВЕРНУТИ ДОВІРУ ЛЮДЕЙ


Виступ Юрія Луценка відзначався принциповістю: "Призначаючи на посаду Міністра внутрішніх справ України цивільну людину, Президент сказав, що це не випадково. Адже люди з великими зірками на погонах дискредитували і себе, і міліцію. Звичайно, це гірко слухати тим, хто служив чесно. Зараз основне завдання міліції — повернути довіру людей. А це можна зробити через деполітизацію, декриміналізацію як органів внутрішніх справ, так і суспільства".

Юрій Луценко розтлумачив, що це означає. Перше — деполітизація міліції. Для цього правоохоронного відомства не може бути іншої політичної партії, як тільки Президент, Конституція, інші закони. Ніхто не має вказувати і наказувати міліції під час виборчого процесу. Факти втручання правоохоронців нинішній міністр внутрішніх справ бачив особисто, коли був присутнім на виборах у 102-му територіальному виборчому окрузі.

— Ми не можемо сьогодні карати "стрілочників", — зазначив він, — потрібно покарати організаторів.

У двомісячний термін Луценко вимагає завершити усі кримінальні справи за фактом фальсифікації виборів.

— Вовча влада у Кіровограді закінчилася! — гучно заявив глава МВС. — У місті відтепер правитиме тільки Закон. Жодна посада і погони в міліції вже не продаються.

Друге. Декриміналізація. Луценко поставив питання руба:

— Усі знають, хто на Кіровоградщині покриває наркомафію, незаконні операції з металобрухтом, оборудки по відшкодуванню податку на додану вартість. Усім відомо, хто покриває економічний бандитизм в області. Всій Україні відомі імена і прізвища цих людей. Навіть їхні клички усі знають. Це вже — відверті організовані злочинні угруповання. Але для нової влади немає табу. Усі, хто порушує чи порушував закони, мають бути покарані. А тому від міліції Кіровоградщини і такого підрозділу, як УБОЗ, вимагаю у двомісячний термін розібратися з такими злочинцями і показати людям, що стосовно великого начальства не існує ніякого табу.

Кілька слів головний міліціонер країни сказав і про боротьбу з тими, хто, прикриваючись міліцейськими погонами, займається бізнесом. Таким правоохоронцям, на його думку, місце — на "гражданці".

Новий міністр внутрішніх справ оголосив про дострокову переатестацію особового складу з першого березня. А тому зараз будь-який пересічний громадянин може письмово повідомити начальникові УМВС факти бездіяльності міліції чи, навпаки, її злочинної діяльності. Уся інформація перевірятиметься, і якщо у ході службового розслідування викладені факти підтвердяться, винні понесуть покарання.

Треба викоріняти бізнес усередині міністерства внутрішніх справ. Це теж одна із ключових фраз виступу Юрія Луценка. "Скільки сьогодні коштує довідка про несудимість? Шалені гроші! А роботи тієї... Взяли бланк довідки, наклеїли туди голограму, заповнили і — все. Колосальні надприбутки! Донині міліція лобіювала інтереси певних фірм-виробників голограм. У спадок від старої влади залишилося таких довгострокових угод аж на 130 мільйонів гривень.

З комерцією в міліції буде покінчено. Невдовзі вийде відповідна постанова Кабміну, якою буде вирівняно ціни і на різні довідки за проведення техогляду автомобілів, видачу техпаспортів. Ми зробимо ціни доступними..."

Не обійшов Юрій Луценко і тему спецномерів для автомобілів. Вони залишаться лише у державних діячів (Верховної Ради — тільки для 450 депутатів, Кабміну, а також для голів ОДА та облрад). Будуть спеціальні номери і для міліції. На голубому тлі — напис "МВС". Це щоб видно було, як у робочий час міліцейські автомобілі стоять перед ресторанами...

Потім, власне, й відбулося представлення особовому складу нового начальника управління Міністерства внутрішніх справ у Кіровоградській області. Ним став 40-річний Валерій Гончар, який встиг попрацювати у карному розшуку та управлінні по боротьбі з організованою злочинністю. Виступаючи перед присутніми, Валерій Олександрович сказав, що зроблено головне — змінено антинародну владу. І зараз перед законом усі рівні, незважаючи на матеріальні статки. Необхідно покінчити з "кришуванням" бізнесу. Люди повинні відчути, що міліція захищає права і свободи не тільки вибраних...

Наприкінці Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко підсумував:

— Отже, протягом двомісячного терміну я чекаю від міліції Кіровоградщини порушення мінімум чотирьох резонансних кримінальних справ. Будуть успіхи, будуть зрушення — я через два місяці привезу сюди генеральські погони. Ні — привезу нового начальника управління обласної міліції...

Людмила ЗАЙЦЕВАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43299 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua