МЕНЮ


16 жовтень 2013 - 15:12

Їм потрібно просто простягнути руку допомоги


Працюючи над соціальним супроводом незахищених верств населення, фахівці Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно співробітничають з органами державної влади, місцевого самоврядування, різноманітними громадськими організаціями, благодійними фондами, окремими благодійниками тощо. Ось і цього тижня в місті відбулась акція із забезпечення дітей з функціональними обмеженнями з малозабезпечених сімей та сімей, що потрапили у складні життєві обставинами, різноманітним одягом, шкільним приладдям, інвалідними візками тощо.

Як зазначив директор центру Олег Краснокутський, нинішню акцію підтримало кілька громадських організацій. Так, ГО "Серце матері", яка об’єднала батьків, що виховують дітей з обмеженими можливостями, підготувала дітям різноманітне шкільне приладдя, інвалідний візок для дівчинки, яка самостійно не пересувається. ГО "Солідарність" – зимовий одяг. Соціальні виплати для дітей даної категорії з боку держави дійсно є, але їх недостатньо, адже чимало коштів у таких родинах витрачається саме на лікування дітей. Тож допомога їм буде не зайвою. Акції відбуваються постійно, тому соціальні працівники, які постійно працюють з подібними родинами, дуже вдячні всім благодійникам, яким не байдужий повноцінний розвиток маленьких кіровоградців, що мають певні фізичні обмеження.

Гостей – фахівців із соціальної роботи вже чекали у невеличкому будиночку на Кущівці, де проживає 11-річна Наталочка. Її виховують мама та бабуся. Родина вважається такою, що потрапила у складні життєві обставини, тож потребує постійного соціального супроводу. Напередодні візиту дівчинка отримала інвалідного візка, а тепер їй подарували гарненьку блузочку, предмети гігієни та шкільне приладдя. Наталка відразу взялась роздивлятись подарунки, а мама щиро дякувала за допомогу, що дозволила пройти дитині курс лікування в дитячій міській лікарні "Добруджа", безкоштовний курс іпотерапії на іподромі "Княжий двір", за те, що дівчинка не залишається сама і має можливість подорожувати Україною – побувала в Києві, Миколаєві, Черкасах, інших містах, їй завжди дістається квиток у цирк, коли артисти приїздять до Кіровограда.

Наталчина мама Ольга Валеріївна добре відгукується про організацію "Серце матері", яка взяла цю родину під опіку, а соціальним працівникам – за сумлінність та розуміння. Ось зараз допомагають підготувати пакет документів, щоб мала поїхала до спеціалізованого реабілітаційного центру для дітей-інвалідів у Миколаєві.

Соціальний фахівець центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Пожидаєва клопочеться щодо виділення путівки для матері та дитини у санаторій неврологічного профілю. Це питання чомусь гальмується, хоча дівчинці подібне лікування дуже потрібне. Якщо раніше Наталочка зовсім не відчувала ніг, то завдяки курсу іпотерапії вдалося повернути їх часткову чутливість. Лікарі запевняють, що дівчинку можна поставити на ноги, але при цьому потрібні постійне лікування та реабілітація.

А ось в родині Іщенків – свої проблеми. Мама Світлана Сергіївна виховує трьох дітей сама. Вона буквально розривається між роботою та ними, адже двоє з них хворі на цукровий діабет. Через свою сором’язливість, постійні домашні клопоти вона вчасно не оформила необхідні документи для соціальних виплат. Старший Сергій, закінчивши школу, не зміг ні працевлаштуватись, ні продовжити навчання. Тут родині на допомогу прийшла фахівець із соціальної роботи Наталія Навожко, яка влаштувала Сергія на навчання у технічне училище, де той опановує інформаційні технології, оформила документи для надання статусу багатодітної сім’ї. Молодші Катя та Наталка навчаються у школі. Словом, родина відчула певну стабільність, діти щороку їздять на лікування у санаторії. Мама зі сльозами на очах дякувала спеціалістам, а діти раділи подарункам.

Головний спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зоя Бойко розповіла, що робота фахівця із соціальної роботи полягає в тому, щоб знайти такі родини, які потребують допомоги, адже не кожен може відвідувати державні установи, зібрати необхідну кількість документів для соціальних виплат. Потрібно дізнатись про такі сім’ї, виявити їхні нагальні потреби, в яких умовах проживають діти, що потрібно для того, щоб вони не відчували себе залишеними напризволяще.

Родин, що потрапили у складні життєві обставини, доволі багато.. І доводиться досить наполегливо працювати, інколи виховуючи навіть батьків. Акції ж з надання допомоги благодійників – лише маленька краплинка у цій повсякденній роботі, спрямованій на те, щоб діти, незважаючи на свої невтішні діагнози, підростали щасливими та впевненими у своєму майбутньому.
14 сiчень 2014 - 21:49
Лариса (вст)

У мене хворий син 16 років. Не розмовляє не розуміє. Дуже б хотіла попасти на лікування в реабілітаційний центр .не знаю куди звертатись.

15 сiчень 2014 - 12:48
kid (вст)

Ларисо, ми обовязково зясуємо і найближчим часом надамо вам відповідь!

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39521 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua