МЕНЮ


6 грудень 2019 - 13:52

Міська влада реалізує потужну програму соціального захисту городян


На заходи соціального захисту мешканців Кропивницького у 2019 році міська рада передбачила у міському бюджеті на 20 мільйонів гривень більше, ніж торік, і втричі – порівняно із 2015 роком. На цьому акцентував увагу міський голова Андрій Райкович під час свого щорічного звіту перед громадськістю 4 грудня.

– Я роблю такі акценти, бо добре знаю, як живуть пенсіонери на мінімалці, як живе середня сім’я, з якими проблемами стикаються прості люди, коли доводиться йти на складні операції, тим більше, коли хворіють діти, – зауважив Андрій Райкович. – Впродовж чотирьох років каденції ми накреслили суттєво помітну соціальну лінію: три інклюзивних центри для дітей, автобус і ремонт центру соціальної реабілітації дітей з ДЦП та центру молоді з інвалідністю “Сильні духом”.

Важливо також, що у Кропивницькому відкрили центр тимчасового перебування осіб без постійного місця проживання, якого раніше просто не було. В місті запрацювало одне із кращих в Україні паліативне відділення. Тільки у цьому році п’ятеро дітей-сиріт отримали 2,5 млн грн на придбання житла. А ще увага соціальних служб міста сфокусована на 68 дітях-сиротах і дітях з багатодітних родин, які опинились у складних умовах.

Також цьогоріч з ініціативи Андрія Райковича понад 200 малозабезпечених пенсіонерів отримали телетюнери і тепер мають можливість дивитися цифрове телебачення – для них це вікно у світ.. В місті професійно працюють два територіальних центри, які обслуговують одиноких престарілих, хворих громадян.

– Проте, коли до мене на прийом приходять люди поважного віку, без здоров’я, без нормальних умов життя, навіть не одинокі, щоразу переконуюсь, що ми іще дуже далекі від тих стандартів, коли і держава, і суспільство готові забезпечити нормальну, я не кажу про шик, а просто нормальну старість чи якийсь комфорт людям з інвалідністю, – наголосив Андрій Райкович. – Разом із тим, я хочу зауважити, що у нас у цьому секторі працює досвідчений колектив управління соціального захисту.

У місті дислокується легендарний 3-й полк спецпризначення, і міська влада суттєво допомагає цій військовій частині. Разом із ними – і середньому десантному кораблю “Юрій Олефіренко”, і нацгвардійцям. Міська рада має довгострокові програми з усіма правоохоронними органами. Місто скерувало чималі кошти на систему відеоспостереження. За програмою «безпечне місто» у Кропивницькому встановлено більше 150 камер, 80 з них – у цьому році.

– Ми у постійному діалозі з громадськими організаціями, це непрості розмови: хлопці з оголеним нервом, гостро реагують на будь-яку несправедливість. Але увесь комплекс необхідних соціальних виплат в межах наших можливостей ми забезпечуємо, – підкреслив Андрій Райкович. – Я принци- пово вимагаю від земельного управління сумлінно ставитись до цих учасників АТО стосовно виділення земельних ділянок. Немає жодного свята, щоб до міської ради не запрошувались родини загиблих Героїв. Ми їх всіх добре знаємо не на папері, а в житті. Їхні діти ростуть на наших очах.

Також місто має гарні контакти з волонтерською групою “Серця матерів”. Волонтери завжди можуть розраховувати на підтримку з боку міської влади, особливо в питаннях соціальної реабілітації хлопців, які повернулися з війни. Діяльність центру “Смайл”, волонтерськиого“Кроп-хабу” завжди буде у центрі уваги міської влади.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37245 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua