МЕНЮ


23 вересень 2011 - 11:02

Майстер експресії і руху


Паралельно Сергій Шаповалов активно займається пейзажним живописом. Митця захоплює старе місто з його вкритими бруківкою вулицями, модерновими “палацо” і класичними церквами. Для їх зображення він шукає оригінальні, небачені до того ракурси і повороти. “Осінь. Ковалівська церква”, “Будинок Осмьоркіна”, “Будинок Осмьоркіна. Іней”, “Преображенська церква”, “Музейний мотив” – це фактично портрети будівель, історія яких зберігає пам’ять про людські життя і долі. Будинки, як люди, вони оживають, коли до них ставляться з любов”ю, а коли їх залишають – помирають одинаками.

Найбільш вільно і комфортно почуває себе Сергій Шаповалов у натюрморті. Це – його царина, тут він відпочиває душею і серцем. Улюблена тема – квіти. Їх розмаїта природна барвистість надає можливості сповна виплеснутися насичені кольоровими враженнями емоції… Серія “польових” натюрмортів з промовистою назвою “Степова Еллада” свого часу стала яскравим освідченням Сергія Шаповалова в любові до рідного краю. І зараз, маючи за спиною безліч мистецьких досягнень, розмінявши шостий десяток, художник не випускає з рук пензлів і не відкладає палітру в глибоку шухляду, а продовжує невпинно працювати.

І підтвердженням тому є нова персональна виставка живописця "Червоні грона горобини", презентована до Дня міста в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна. Вибір художника експонувати свої творіння саме тут невипадковий. Сергій Гаврилович Шаповалов у 2008 році став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації “національна традиція”. А в цьому році знаний кіровоградський митець за поданням музею представлений на дошці Пошани міста Кіровограда. Тож завітайте до музею і насолодіться квітучою красою живопису, щоб якнайдовше зберегти в своїх серцях сонячне тепло і радість буття!

Андрій НАДЄЖІН,
мистецтвознавець, член НСХУ, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.О.ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36229 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua