МЕНЮ


4 грудень 2015 - 09:52

Майстру танцю – 90!


Народного артиста України Анатолія Кривохижу з його 90-річчям вітали кращі хореографічні колективи Кіровоградської області. Вшанування ювіляра відбулось 1 грудня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького.

Поздоровив одного з найвідоміших хореографів України міський голова Андрій Райкович.

– Українська хореографія народилася у знаменитому першому українському театрі корифеїв, і глибоко символічно, що саме тут ми вшановуємо справжнього українського майстра танцю, – сказав Андрій Райкович. – Школа Анатолія Кривохижі стала відомою у всьому світі. А сьогодні вже його учні чарують глядачів прекрасними хореографічними композиціями. Кіровоградці люблять Анатолія Кривохижу, і найкраще підтвердження тому – присвоєння йому високого звання почесного громадянина Кіровограда.

Андрій Райкович побажав імениннику міцного здоров’я і ще довгих, наповнених творчістю років життя.

Анатолій Кривохижа народився у Кіровограді 1 грудня 1925 року. Тут він провів своє дитинство. Закінчивши у 1956 році Омський інститут фізичної культури, Анатолій Михайлович повернувся до рідного міста і очолив самодіяльний танцювальний колектив при Будинку культури імені Калініна.

Анатолій Кривохижа став відомим усьому світові як творець і довголітній керівник легендарного заслуженого самодіяльного ансамблю народного танцю України “Ятрань”. У 1998 році Анатолію Кривохижі було присвоєне звання почесного громадянина Кіровограда.

Описати досягнення “Ятрані” кількома рядками неможливо: про них свідчить глядацька аудиторія ансамблю. “Ятранські” маршрути пролягли майже до тридцяти країн світу. Та як виступали! На стадіоні в Софії ятранський “Гопак” виконували на вимогу глядачів тричі, у Римській опері це довелося робити п’ять разів! Творча спадщина Анатолія Кривохижі вражаюча. Вона побудована на багатому фольклорному матеріалі, зібраному, в основному, на території області. Анатолій Михайлович змушує глядача через танець торкатися нашої генетичної духовності, пробуджує в нас почуття невмирущої ностальгії і нагадує нам, що ми – українці.

Олександр ТИМОШЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36108 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua