МЕНЮ


29 серпень 2014 - 12:19

Малі переселенці підуть і в школи, і в дитсадки


363 сім’ї, або 835 особи (за позавчорашньою інформацією) перебуває на обліку в органах місцевого самоврядування Кіровограда як переселенці із зони АТО. Про це "Вечірці" повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко.

– З кожним днем потік переселенців зі Сходу країни більшає, чимало з них оселяється в Кіровограді, – сказав посадовець. – 32 такі сім’ї, або 82 особи, звернулись до міської влади із проханням надати їм житло, і їх поселено у гуртожитку Кіровоградського національного технічного університету. Є домовленість з ректоратом цього вишу про проживання переселенців у гуртожитку і після початку навчального року.

Вирішуються питання і про влаштування дітей переселенців до загальноосвітніх та дошкільних закладів (таких дітей набралося півтори сотні). Працівники нашого управління спільно з міською організацією “Червоного Хреста” та волонтерами організували збір допомоги такій дітворі – на забезпечення їх шкільним приладдям, зошитами, підручниками тощо.

Значна кількість переселенців потребує невідкладної грошової допомоги. Але механізму, який би дозволив вирішити ці проблеми, державою ще не створено. Тому переселенцям радимо якнайшвидше ставати на облік в управління праці та соціального захисту населення, підшукувати роботу через службу зайнятості. Добре, що волонтерські організації допомагають переселенцям продуктами харчування, одягу, ліками, предметами побуту.

Взаємодію між державними установами та організаціями, уповноваженими вирішувати проблеми переселенців, уже налагоджено, немає тих непорозумінь, що траплялись у перші дні приїзду “біженців”. Складна ситуація на ринку праці. Одні переселенці, розуміючи це, готові братись за будь-яку роботу. А бувають випадки, коли людині важко пояснити, що у Кіровограді не такі високі зарплати, як у Донецьку. Дехто нарікає на затримки із соцвиплатами, бо звик у визначений день отримувати через банкомат певну суму. Та найгостріші проблеми переселенців владі вдається розв’язувати, хоч і не так швидко, як декому хотілось би.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43318 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua