МЕНЮ


19 лютий 2013 - 15:45

Малюків більшає, дошкільних груп - також


На сьогодні в Кіровограді діють 39 дошкільних навчальних закладів та 17 груп для дошкільнят у семи школах і дошкільне відділення у приватному навчальному закладі «Школа Ор-Авнер», у яких загалом доглядають, виховують та навчають близько десяти тисяч дітлахів (а ще не так давно їх було майже сім тисяч).

Про це та чимало чого іншого (зокрема про те, що в обласному центрі черг на влаштування дітей у дитсадки немає, а є 129 вільних місць) розповіли на щовівторковій прес-конференції в Кіровоградській міській раді заступник міського голови Сергій Дьячук, начальник міського управління освіти Лариса Костенко, а також завідувачі ДНЗ, методисти дитсадків та міського управління освіти.

Напередодні ж цієї зустрічі з журналістами частина з них (зокрема, й представник «ВГ») разом з очільником освітньої галузі міста побувала у трьох дитсадках – №№ 37 (вул. Преображенська, 101), 67 (вул. Пацаєва, 10-а) та 62 (вул. Пацаєва, 11-а), – де оглянули світлі, чисті, добре вмебльовані й оснащені необхідним начинням ігрові кімнати, спальні, санвузли, кухні, спортивні зали тощо. Поспілкувалися з вихованцями й працівниками садочків і дійшли висновку, що дітьми там опікуються належним чином. Більша частина з них перебуває у звичайних групах, менша – у групах з додатковими освітніми послугами (батьки за власним бажанням сплачують на спеціальний рахунок кошти за додаткові заняття з їхніми дітьми з іноземної мови, хореографії, різних видів спорту).

І під час огляду трьох названих дитсадків, і вже на прес-конференції журналісти почули, що з першого серпня минулого року для запису дітей у дитсадки на порталі міського управління освіти (розміщений на сайті Кіровоградської міської ради за адресою: www.kr-rada.gov.ua) запроваджено електронну реєстрацію дітей у ДНЗ Кіровограда. На даний час там зареєстровано 1800 дошкільнят (з них тих, що підуть у дитсадок 1 вересня 2013 року – 1200, решта – у 2014 та 2015 роках), вільних же місць у дитсадках 1 вересня 2013 буде 2200.

Лариса Костенко відзначила, що пріоритет при влаштуванні дитини в садок мають ті батьки, які раніше зареєстрували її в електронній базі (протягом місяця після реєстрації їм потрібно принести в обраний ними ДНЗ копію свідоцтва дитини для підтвердження наміру віддати її саме в той дошкільний навчальний заклад).

Згідно з даними електронної бази, в одні дитсадки записано набагато менше дітей, аніж ті зможуть прийняти, а в інші – набагато більше. Аби уникнути такого дисбалансу, працівники міського управління освіти й дитсадків пояснюють батькам, у який садочок, окрім вибраного ними, вони іще можуть записати дитину. До того ж, зазначила керівник міської освітньої галузі, з електронної бази даних видно, що чимало батьків одночасно здійснюють реєстрацію в декількох дитсадках, що дещо викривляє об’єктивність даних. Для тих, хто цікавиться кількістю вільних місць у дошкільних навчальних закладах, а також дітей в електронній черзі на порталі міського управління освіти разом з картою, на якій вказано місця розташування ДНЗ, розміщено у вигляді таблиці й ці дані. Для охочих же докладніше ознайомитися з особливостями кожного із садочків на цьому ж таки порталі є їхні сайти, на частині з яких навіть налаштовано 3D-подорожі групами. Докладно з інформацією про кожен з дитсадків можна дізнатися також з довідника «Дошкільна освіта міста Кіровограда» (продається у книгарні «Шкільний всесвіт» та наявний у кожному дошкільному навчальному закладі).

Відповідаючи на запитання присутніх на прес-конференції, Сергій Дьячук та Лариса Костенко повідомили, що наступного року буде розроблено проект будівництва дитячого садка на території ЗОШ № 30 (вул. Свердлова, 97) і що добудова на приміщеннях дитсадків третіх поверхів суперечить чинним санітарним нормам і правилам, які наголошують на тому, що дитсадки повинні бути не більш ніж двоповерховими. А також про те, що вже зараз дошкільнят готові прийняти у щойно створених двох нових групах у приміщенні дитбудинку «Барвінок» (вул. Суворова, 1), де завдяки влаштуванню сиріт у прийомні сім’ї скорочується кількість вихованців, і що в нещодавно зданому в експлуатацію чотириповерховому корпусі ЗОШ № 15 (вул. Казанська, 13) до одразу ж відкритої однієї групи невдовзі приєднаються ще дві, а у ЗОШ № 33 (вул. Микитенка, 35/21) на даний час триває реконструкція приміщень для відкриття там двох дошкільних груп.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41419 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua