МЕНЮ


1 листопад 2013 - 13:47

Матерям запропонували професійне зростання


Мінсоцполітики пропонує оплатити з казни навчання новій професії жінок після пологів.

Жінки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, отримають право на безкоштовне підвищення своєї кваліфікації або здобуття нової професії – з такою ініціативою виступило Міністерство соціальної політики.

Як роз’яснили у прес-службі міністерства, на таких жінок планується поширити статтю Закону "Про зайнятість населення" (діє з 2013 року), який передбачає отримання безкоштовного ваучера на суму 10 прожиткових мінімумів (11 470 гривень) для оплати за навчання новій професії. Зараз таке право мають тільки люди, старші 45 років зі стажем роботи не менше 15 років, які стоять на обліку в центрі зайнятості.

Також у відомстві готові йти назустріч роботодавцям, які працевлаштовують мам після декрету, інвалідів або працівників без досвіду роботи (перше робоче місце): вони пропонують таким компаніям або приватним підприємцям компенсувати 12 прожиткових мінімумів у рахунок виплаченої працівнику заробітної плати (на сьогодні – 3 760 гривень) за кожного, а за створення дистанційних умов роботи (вдома) поверне йому єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду за рік – 35 відсотків від мінімальної заробітної плати, на сьогодні це 398 гривень на місяць, тобто 4776 гривень.

Обговорюється також пропозиція про надання безробітним кредиту на 50 тисяч гривень у банку для відкриття власної справи, проценти по якому оплатить держава.

"Поки що готуємо законопроект про внесення змін, щось зміниться не раніше 2014 року", – сказав прес-секретар міністра соцальної політики Наталії Королевської Павло Кучер.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40179 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua