МЕНЮ


15 червень 2018 - 13:06

Медична сестра – і професія, і покликання


Уперше у Кропивницькому відбувся міський професійний конкурс «Медична сестра року», присвячений Дню медичного працівника. Дійство виявилося захоплюючим.
Глядацька зала обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького була заповнена всіма тими, хто прийшов підтримати конкурсантів. А змагались у професійній майстерності п’ятеро медиків: Галина Зубарєва з пологового будинку, Ірина Сільман із поліклінічного об’єднання, Наталія Сеник (міська лікарня швидкої медичної допомоги), Вікторія Соболь – центр первинної медико-санітарної допомоги №1 і медичний брат Родіон Круц, який представляв центральну міську лікарню.
– Головною метою нового професійного міського конкурсу, який проводиться з ініціативи та під патронатом міського голови Андрія Райковича, є підвищення престижу професії медичного працівника, – зазначила заступник міського голови Наталія Дзюба. – Міська влада сьогодні робить все для того, щоб кропивничани лікувались у комфортних умовах, на сучасному обладнанні, а медичні працівники – мали високий рівень матеріального забезпечення, постійно підвищували свою професійну майстерність. Кропивничани мають знати, що на сторожі їхнього здоров’я стоять грамотні спеціалісти, і ми розраховуємо, що наш конкурс продемонструє кращі якості медичних сестер, а когось із глядачів – спонукає до здобуття медичної освіти.
Приєдналась до найщиріших привітань на адресу медичної спільноти міста і начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. Вона висловила сподівання, що нинішні конкурсанти-першопрохідці зададуть високий рівень майстерності наступним учасникам. Наші медики мають високий рівень професійної підготовки, а крім того, ще й велике добре серце та душевну наснагу, а і це не менш важливо.
– Цим конкурсом, окрім популяризації професій медика, ми також хочемо показати, що наші місцеві послідовники Гіппократа мають безліч талантів та зможуть їх продемонструвати, – зазначила Оксана Макарук. – Думаю, що в нашому конкурсі не буде переможених, усі його учасники отримають непідробне задоволення та драйв. А ще вони зможуть відволіктися від постійного професійного навантаження, стресів, нервової напруги та отримати від заходу радість та задоволення.
Конкурс складався з трьох етапів. У першому – «візитівці» – учасники представляли глядачам й членам журі себе і свій медичний заклад з використанням відеопрезентації. Другий тур мав на меті якомога глибше розкрити професійну майстерність учасників: вони демонстрували теоретичні знання і засвоєні практичні навички. Третій тур став творчим випробуванням для претендентів. Кожен з них став режисером і актором у програмі «Медик майбутнього». Тут глядачі шаленими оплесками зустрічали майстерні театралізовані сценки, талановиті вокальні номери і запальну хореографію.
Усі учасники конкурсу змогли проявити свої найкращі якості і заслуговували на перемогу, але, як і в будь-якому конкурсі є переможці. За рішенням професійного журі, першим в історії Кропивницького лауреатом конкурсу «Медична сестра року» стала Наталя Сєник. Другою фінішувала Ірина Сільман, а «бронза» – в активі Вікторії Соболь. Разом із дипломами переможниць дівчата отримали і грошову винагороду: дві, півтори і одну тисячу гривень відповідно. Також всі учасники отримали подарунки від міського голови, народного депутата України Костянтина Яриніча, іших меценатів, які вирішили привітати медичних працівників із професійним святом.
Після конкурсу ми поспілкувались з його учасниками, розпитали їх про враження, успіхи, наступні кроки у професійному зростанні.
Наталія Сеник – у медицині вже 16 років. І весь цей час після закінчення медичного коледжу працює в травматологічному відділенні міської лікарні швидкої медичної допомоги.
– Коли головна медсестра лікарні запропонувала мені взяти участь у конкурсі, то я навіть трохи розгубилася, – каже Наталія. – Адже на мене покладалася велика відповідальність – гідно представити трудовий колектив, а також показати власні професійні навички. Коли журі оголосило про мою перемогу, аж дух перехопило: відчула таку радість і за себе, і за своїх колег. Думаю, що в наступному році, коли триватиме підготовка до нового конкурсу, я першою прийду на допомогу тій представниці нашого медзакладу, яка візьме в ньому участь.
Срібним призером конкурсу стала Ірина Сільман, медична сестра денного стаціонару поліклінічного відділення №1 комунального закладу «Поліклінічне об’єднання міста Кіровограда».
– У медицині я працюю вже дев’ять років, три останніх – у поліклінічному об’єднанні, – розповідає про себе Ірина. – У мене особлива ділянка роботи. Багато з тих, хто лікується в денному стаціонарі, перебуває на диспансерному обліку, тому приходять до нас регулярно. А ми знаємо їх, членів їхніх родин. Постійно спілкуємося, адже, як говорять, людині допомагає і добре слово. Мабуть, ці мої якості та професіоналізм відмітили і в адміністрації «Поліклінічного об’єднання». Головна медсестра Олена Ткаченко запропонувала взяти участь у конкурсі. Я вагалась, переживала, але вирішила спробувати. І результат мене порадував. І головне не те, що ти виборов – «срібло» чи «золото», а що ти повірив у свої сили.
На третій сходинці п’єдесталу опинилась медична сестра загальної практики – сімейної медицини Вікторія Соболь. Дівчина працює в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №6 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Колеги про неї відгукуються як про доброзичливу, чуйну людину, яка прекрасно володіє всіма медсестринськими навичками: вміє зняти ЕКГ, робить фізпроцедури, всі необхідні маніпуляції, вміє накладати різні пов’язки, володіє комп’ютером, що з огляду на нинішнє реформування первинної ланки медицини досить важливо.
Про неї добре відгукнулась завідувач амбулаторії загальної практики-сімейної медицини ЦПМСД №1 Олена Баранова:
– Рік тому Вікторія закінчила наш медичний коледж, сестринське відділення. Вчилася добре. Тому ми охоче взяли її на роботу. І головне – Вікторія постійно навчається чомусь новому, професійно вдосконалюється. Нині первинна ланка медицини дуже потребує таких висококваліфікованих медсестер, а я, як позаштатний міський терапевт, вдячна педагогічному колективу медичного коледжу імені Є. Мухіна за те, що готують такі чудові кадри.
Галина Зубарєва – у медицині вже 14 років. Після закінчення місцевого медичного коледжу, працювала сільським фельдшером, потім медсестрою в обласній лікарні і ось вже півтора роки – у пологовому будинку №1, у відділенні консервативної гінекології.
– Моя участь у цьому конкурсі стала своєрідною сходинкою у професійному зростанні, – поділилась враженнями Галина. – Мені потрібно було самій переконатись у тому, наскільки можу себе випробувати. Відчула досить сильну підготовку інших конкурсантів. А ще за мене дуже переживали мої колеги. Приємно було чути з глядацької зали різноманітні «кричалки» на мою підтримку. В нас досить дружний колектив. Я завжди відчуваю підтримку старших колег. І сама намагаюсь допомагати.
Родіон Круц – один з небагатьох молодих людей, які вирішили обрати медсестринську справу. В народі хлопців називають медичними братами. Вони так само вправно, як і жінки, можуть накласти пов’язку, поставити крапельницю, зробити інші медичні маніпуляції. Все це Родіон прекрасно продемонстрував на конкурсі. А те, що не виборов перемоги, то це справа наживна. І думається, що Родіон з його ще й театральним та танцювальним талантами, проявить себе з найкращого боку.
– Професійного стажу маю лише два роки, – розповів Родіон. – Ще зі школи вирішив присвятити себе медичній справі, але щоб стати гарним лікарем, треба пройти всі ланки професійного становлення. Закінчив Криворізький медичний коледж. Зараз працюю у терапевтичному відділенні стаціонару №2 центральної міської лікарні і паралельно навчаюся на другому курсі Донецького медичного університету. Враження від конкурсу лише позитивні. Сподобались атмосфера змагальності, доброзичливе ставлення учасників один до одного. З допомогою таких конкурсів відволікаєшся від робочих буднів, можеш проявити свої найкращі якості, повчитися у колег. Дякую всім тим, хто долучився до створення творчих номерів, допомагав мені у теоретичній і практичній підготовці. Думаю, що у подібних конкурсах і надалі братиму участь. Тоді вже точно – перемога буде за мною.
Ось така вона, підростаюча зміна, нашої кропивницької медицини. Молоді енергійні, висококваліфіковані медичні сестри працюють в міських медичних закладах, стоять на сторожі нашого з вами здоров’я.
Оксана ВЕРСТЮК16 червень 2018 - 17:47
Olena (вст)

Назвати когось медичним братом - це як медичним дядьком чи медичним племінником.
sty12

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.29156 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua