МЕНЮ


4 лютий 2011 - 11:44

МЕНШЕ ГОРИМО, АЛЕ ВСЕ ЩЕ НЕДОРОЗМІНОВАНІ


Голова облдержадміністрації нагадав на початку наради про суто кіровоградські проблеми у системі цивільного захисту, які необхідно розв’язати найближчим часом. Це і підтоплення окремих територій грунтовими водами, й утилізація пестицидів, і берегоукріплення Кременчуцького водосховища, і розмінування компаніївського полігону.

Сергій Ларін наголосив на тому, що в Компаніївському районі на розчищеній частині колишнього військового полігону вже триває будівництво великого свинокомплексу, але для остаточного звільнення усієї території полігону від вибухонебезпечних предметів необхідні значні кошти.

Ішлося під час наради й про необхідність продовження утилізації значної кількості заборонених та не придатних до використання пестицидів і агрохімікатів, що знаходяться на території Кіровоградщини.

Окрім проблем, на нараді було названо й позитивні тенденції в діяльності управління МНС в області. Віктор Федорчак розповів, що за минулий рік кількість пожеж на Кіровоградщині зменшилася майже на шість відсотків. Віталій Бут відзначив, що це безперечний позитив, із яким, на жаль, дисонує торішнє загально- державне зростання числа пожеж. Розповів Віталій Бут і про те, що вже нинішнього року відбудеться суттєве підвищення заробітної плати в пожежників-рятувальників: від 1560 до 2500 гривень.

За вагомий внесок у справу цивільного захисту населення та співпрацю з Міністерством надзвичайних ситуацій України під час попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру Віталій Бут вручив почесні відзнаки міністерства Сергієві Ларіну, начальникові управління Служби безпеки України в області Олександрові Чорному та начальникові УМВС України в області Вікторові Пащенку. Сергій Ларін та Віктор Федорчак вручили також відзнаки облдержадміністрації й облради низці рятувальників області.

Питання розмінування компаніївського авіаполігону порушувалося і під час спілкування Віталія Бута із журналістами. Прозвучала інформація, що, відповідно до Державної цільової соціальної програми протимінної діяльності МНС України на 2009 – 2014 роки, 2010 року з державного бюджету було виділено 495 тисяч гривень для розмінування полігону. На сьогодні розміновано 83 гектари землі, виявлено та знешкоджено сто вибухонебезпечних предметів. Але, щоб продовжити цю роботу, з місцевих бюджетів потрібно виділити 265 тисяч гривень. Віталій Бут запевнив, що Міністерство надзвичайних ситуацій України клопотатиме про виділення додаткових коштів із державного бюджету для розмінування.

Після наради на території недобудованого комплексу обласного дитячо-юнацького центру відбулися тактичні навчання рятувальників, під час яких ліквідовувались наслідки умовної надзвичайної ситуації, пов’язаної з вибухом, пожежею та обрушенням конструкцій.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3699 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua