МЕНЮ


4 вересень 2015 - 10:41

Мешканцям скандального гуртожитку радять оплачувати комунальні послуги, але за середніми в Кіровограді тарифами


Кілька років поспіль триває конфлікт між мешканцями гуртожитку, що на проспекті Університетському, 21 у Кіровограді, та його власником. Днями ця проблема у черговий раз обговорювалася в ОДА – із мешканцями зустрілися заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко та начальник Кіровоградського міського управління юстиції Людмила Гуріна.

Нагадаємо, раніше будинок належав державному підприємству, яке ліквідували. Замість того, аби його передати в комунальну власність, гуртожиток продали. Наразі триває судовий процес за поданням Кіровоградської міськради, який має відтворити увесь ланцюжок подій і встановити, на якому етапі відбулося правопорушення і хто має відповісти за це.

За словами жителів гуртожитку, власник у будинку хоч і є, але приміщенням він не займається, куди йде квартплата – не зрозуміло, адже ремонтом і даху, і під’їздів, і доглядом за прибудинковою територією мешканці займаються самі за власні кошти.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що частині мешканців вдалося приватизувати свої кімнати, а частині – ні.

Людмила Гуріна порадила присутнім організувати збори жителів будинку і публічно, через ЗМІ, запросити на них власника. До організації такої зустрічі готова долучитися і влада. Щодо квартплати, то взагалі припиняти її сплачувати Людмила Гуріна не рекомендує. Хоч тарифи, встановлені власником, і оскаржені в суді, є рішення на користь мешканців гуртожитку, все ж, вважає Людмила Гуріна, квартплату платити слід, однак за тарифом, середнім по місту.

Інше важливе питання, що стосується фінансової сфери, – це сплата за комунальні послуги загалом. Взимку жителі гуртожитку обігрівають свої помешкання електроприладами, рахунки отримують захмарні. Єдиний вихід – оформлення субсидій. Сергій Коваленко наполегливо радив жителям гуртожитку йти саме цим шляхом і запевнив їх, що вони мають для цього всі права. Алгоритм розрахунку відповідних субсидій уже відпрацьований по гуртожитку по вул. Героїв Сталінграда, 8, де є подібні проблеми. Єдине зауваження, яке висловив при цьому заступник голови ОДА, – треба сформувати максимально повний пакет заяв від жителів гуртожитку, аби комісія при Кіровському управлінні соцзахисту розглянула всі звернення на одному засіданні, і процес оформлення був максимально пришвидшений.

Розглядалися на зустрічі проблеми й інших гуртожитків. Сергій Коваленко повідомив, що по гуртожитку на вулиці Добровольського, який перебуває на балансі Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету, вже досягнуто домовленості стосовно можливості приватизації кімнат у цьому гуртожитку. Облдержадміністрація вже звернулася до Міністерства освіти і науки України щодо передачі зазначеного гуртожитку у комунальну власність територіальної громади Кіровограда, що також дасть можливість мешканцям приватизувати кімнати, у яких вони проживають.

Учасники зустрічі також порушили питання щодо необхідності встановлення у кожному з помешкань гуртожитку індивідуальних лічильників електроенергії. За словами Сергія Коваленка, зараз шукаються варіанти розв’язання цієї проблеми.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38737 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua