МЕНЮ


27 грудень 2013 - 16:58

Микола Азаров: Нам важливо знати думку областей про дії уряду


Кіровоградську "Червону зірку" знають в уряді України як передове підприємство, чиновників, які заважають "Креативу" поставляти свою продукцію в Китай, звільнять за саботаж, а для підприємств, які інвестують у технічне переоснащення й розвиток (як кіровоградська "Гідросила"), можливо, переглянуть підходи до оподаткування.

Такими є результати кіровоградської частини телемосту "Українська промисловість: реалії та перспективи" за участі Прем’єр-міністра Миколи Азарова та віце-прем’єр-міністрів Юрія Бойка і Олександра Вілкула, що відбувся 25 грудня у прямому ефірі Першого національного телеканалу. Його учасниками стали керівники провідних підприємств Кіровоградської, Харківської, Запорізької та Сумської областей. Наше місто серед інших учасників телемосту представляв і кіровоградський міський голова Олександр Саінсус. Під час включення з Кіровограда модератор нашої частини телемосту Павло Штутман, голова наглядової ради заводу "Червона зірка", на території якого й зібралися промисловці, зазначив, що 30 відсотків своєї продукції завод продає в Україні, 63 – у Росії, 7 відсотків – в інших країнах, включаючи держави Європейського союзу.

– Прямо за нами – цехи заводу, оснащені новим сучасним обладнанням. У будь-якій країні СНД будь-який аграрій знає щонайменше два слова українською мовою – “червона” і “зірка”. І ми робимо все, щоб відстоювати свої позиції, передусім, на традиційних ринках, – сказав Павло Штутман.

Прем’єр-міністр повідомив, що кіровоградський завод в уряді відомий як передове підприємство, яке постійно нарощує обсяги виробництва, тож питань щодо його діяльності немає. І закликав представників “Червоної зірки” звертатися до нього, якщо підприємству потрібна допомога держави.

Генеральний директор корпорації "Креатив-ГРУП" Олександр Бойко розповів про ті проблеми, з якими зіткнулася компанія на шляху налагодження просування своєї продукції в Китай .

– Ми змогли домовитися з китайською стороною, відкрили представництво в Китайській Народній Республіці, але з нашими чиновниками з Мінагрополітики не змогли знайти точок дотику, – констатував Олександр Бойко.

За його словами, “Креатив” ось уже три місяці не може вирішити формальні питання, потрапити в список експортерів з незрозумілих причин. Микола Азаров пообіцяв розібратися із цим, а чиновників, які створили проблеми на шляху розширення українського експорту, – звільнити за саботаж.

Питань, пов’язаних з відносинами держави та її експортерів, торкнувся представник ще одного галузевого лідера з кіровоградською пропискою, – генеральний директор групи підприємств “Гідросила” Юрій Тітов. Відзначивши, що близько 75 відсотків її продукції надходить у Росію, Білорусь, Казахстан, інші країни СНД і що стабілізація торговельних відносин із цими державами вкрай важлива для компанії, в якій працює більше трьох тисяч працівників, він звернув увагу глави уряду на проблеми, пов’язані зі сплатою податку на додану вартість.

– Ми щороку близько ста мільйонів гривень вкладаємо в технічне переоснащення підприємств. Але отримуючи обладнання, в яке інвестуємо, платимо ПДВ. При цьому ми є експортерами і знову отримуємо його (ПДВ). Але для того щоб сплатити, нам необхідно залучати оборотні кошти підприємства, – розповів Юрій Тітов і запропонував Прем’єр-міністрові запровадити вексельну оплату ПДВ при подібних операціях.

Микола Азаров пообіцяв подумати, сказавши, що в питаннях, які стосуються інвестицій в українську економіку, уряд підтримуватиме вітчизняні компанії.

Українські промисловці під час телемосту висловили підтримку дій уряду і Президента. Прем’єр-міністр наголосив, що сьогоднішня зустріч розпочинає системний діалог з представниками промислових підприємств:

– Домовленості, яких вдалося досягти з Російською Федерацією, безумовно, відкривають для нас дуже великі можливості для реалізації всіх наших планів, – підкреслив керівник уряду.

Досягнуті домовленості дадуть змогу українській промисловості прийняти реалістичні виробничі програми на наступний рік, отримати гарантії завантаження виробництва і збереження робочих місць. Пожвавлення економічної діяльності також сприятиме реалізації системних програм модернізації промислового виробництва і переходу на більш сучасні та безпечні технології.

– Сьогодні у нас відбулася перша і, сподіваюся, не остання зустріч. Сьогодні ми поспілкувалися з представниками чотирьох областей, і у майбутньому такі зустрічі відбудуться за участі інших регіонів. Нам важливо знати думку областей щодо дій уряду, – заявив Микола Азаров.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45702 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua