МЕНЮ


20 грудень 2012 - 12:50

Миколай на свято дає дарунки радо


19 грудня в Україні святкували День святого Миколая – одне з найшановніших православних свят. У цей день на центральній площі Кіровограда засвітили головну ялинку обласного центру. А ще було чимало різних гостинців, чудових подарунків дітям. Адже цього свята найбільше чекають саме діти, які сподіваються, що святий Миколай виконає їхні найзаповітніші мрії.

Цього дня у Кіровограді пройшла благодійна акція «Рінат Ахметов, Ігор Крутой – дітям», яка в Україні реалізується дванадцятий рік поспіль. У межах цієї акції засновник фонду «Розвиток України», президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов та народний артист України і Росії композитор Ігор Крутой відвідали кіровоградські дитячі заклади. У поїздці їх супроводжували голова облдержадміністрації Сергій Ларін та кіровоградський міський голова Олександр Саінсус. Першою адресою, куди прибули гості, стало Кіровоградське музичне училище – альма-матер відомого на увесь пострадянський простір композитора Ігоря Крутого. І викладачі, і студенти дуже душевно зустріли відомого випускника музучилища, а той з теплотою згадав роки навчання у Кіровограді, свого викладача Кіма Шутенка, відповів на кілька запитань студентів. Разом Рінатом Ахметовим він презентував училищу рояль марки «Steinway», що вважається однією з кращих у світі. Сам маестро виконав на роялі одну зі своїх композицій, що увійде до його нового альбома.

Відвідали Рінат Ахметов та Ігор Крутий й дитячий будинок «Барвінок», де привітали його вихованців із Днем святогоМиколая. Маленькі барвінчата радо зустрічали гостей, показали свої найкращі спортивно-хореографічні номери. Скористалася нагодою познайомитися із президентом кращого футбольного клубу України й футбольна команда «Барвінка». До вітань гостей приєдналися Сергій Ларін та Олександр Саінсус. Дитячий заклад отримав у дарунок телевізор, і, звичайно, всім дітлахам дісталися солодкі подарунки.

Варто зауважити, що в «Барвінку» працюють досвідчені вихователі, які люблять дітлахів, зуміли створити теплу родинну атмосферу в закладі. І все ж дитячий будинок, інтернат ніколи не замінять сім’ю. Тож, зазначив пізніше під час прес-конференції Сергій Ларін, місцева влада взяла курс на розвиток сімейних форм виховання. Він нагадав про те, що в Кіровограді в межах пілотного проекту діє будинок сімейного типу «Наш дім», згодом кіровоградській досвід планується поширити в усій Україні. Крім того, влада ставить собі за мету протягом двох – трьох років повністю відійти від інтернатної системи, замінивши її сімейними формами виховання. А Олександр Саінсус звернув увагу на той факт, що ще два роки тому в «Барвінку» було 120 вихованців, а зараз – 63. Дітей беруть під опіку, усиновлюють, при цьому, підкреслив міський голова, відбір майбутніх батьків – дуже ретельний, вони проходять спеціальні навчання, курс адаптації – словом, створено всі умови, аби діти і їхні майбутні батьки йшли назустріч одне одному.

У тому, що саме розвиток сімейних форм виховання допоможе подолати проблему сирітства в Україні, переконані і в благодійному фонді «Розвиток України».

– Сирітство – це біда, яка, не постукавши увійшла у чийсь дім. І ми хочемо, щоб цієї біди не було. Тут, у «Барвінку», ми побачили хороших талановитих дітей, але у них складна доля, такі малюки мають виховуватися у сім'ях, відчувати родинне тепло, – наголосив Рінат Ахметов.

Підтвердженням тому, що сказане головою благодійного фонду – – не просто слова, а справжнє переконання, підкріплене реальними справами, стало відкриття цього дня в Кіровограді ще одного дитячого будинку сімейного типу. Добротний дім за півтора мільйона гривень придбав фонд для сім'ї Кожанових, яка виховує семеро дітей. Руслан і Людмила Кожанови мають власну дорослу доньку, а коли у Людмили померла рідна сестра, вони, не замислюючись ні на хвилину взяли на виховання її доньку Настю. А згодом біда з батьками трапилася в однокласника Насті, і хлопчик також потрапив до сім'ї Кожанових. Зовсім недавно родина поповнилася семилітньою Ганною і десятилітнім Антоном. Мають батьки іще й трирічну прийомну донечку. Всі діти для Кожанових – рідні, вони намагаються порівно всім їм віддати свою батьківську любов і увагу. Домашні клопоти, уроки, дозвілля – все у Кожанових робиться гуртом, великою дружною родиною. Рінат Леонідович та Ігор Якович, хоч і зробили чи не найголовніший подарунок сім'ї Кожанових – великий двоповерховий будинок, але і на свято Миколая завітали на гостину до Кожанових не з порожніми руками. Подарунків було вдосталь – м'які іграшки, футбольні м’ячі та купа солодощів.

Отримала родина подарунки й від місцевої влади та кіровоградських меценатів.

Цього ж дня Олександр Саінсус привітав із Днем святого Миколая й вихованців дитячого будинку «Наш дім». Дітлахи з нетерпінням чекали на міського голову, який є для них уособленням Миколая, адже постійно опікується ними і є частим їхнім гостем. Цього разу він привіз великий кошик з фруктами та солодощі. Діти й вихователі як гостинні господарі запросили очільника міста до столу на чай з тортами, які самі спекли. А під час чаювання розповідали гостеві про своє життя-буття, показували фотоальбоми зі світлинами, на яких його миті зафіксовано. Переглянувши фотокартки, міський голова вручив трудові книжки тим найстаршим з «Нашого дому» вихованцям, які восени були задіяні на громадських роботах з прибирання Ковалівського парку.

Час плинув непомітно за розмовами, і господарям, і гостеві хотілося довше побути у дружньому колі, однак міському голові потрібно було поспішати на відкриття ялинки на площі Кірова. Тож він, побажавши усіляких гараздів малим і дорослим мешканцям дитбудинку, вирушив туди.

На центральному майдані Кіровограда на велику криту сцену вийшли Дід Мороз та його онука Снігуронька й привітали кіровоградців з Днем святого Миколая та відкриттям ялинки. А потім виступали юні виконавці й творчі колективи обласного центру дитячої та юнацької творчості, музичної школі № 1 імені Генріха Нейгауза, новорічні персонажі проводили з дітьми й дорослими різноманітні конкурси, переможці яких отримували від них солодощі, іграшки, повітряні кульки.

А після цього Олександр Саінсус побажав кіровоградцям хорошого передноворічного настрою й лише приємних вражень та подій. За помахом рук міського голови, Діда Мороза та Снігуроньки ялинка на площі Кірова засяяла різнокольоровими вогнями, а в небо злетіли яскраві ракети, що гучно вибухали й розкидали навсебіч блискучі мерехтливі «водоспади» й «зірочки».

Ще до початку церемонії відкриття міської новорічної ялинки працівники, випускники минулих років шкіл Кіровограда та їхні нинішні учні взяли участь у конкурсі «Подаруй школі ялинку», розмістивши уздовж будівлі облдержадміністрації однаковісінькі маленькі новорічні деревця в горщиках. Їх придбали випускники іразом з учителями та учнями прикрасили саморобними й купленими іграшками. Всі вони були гідні звання найкращої, тож міський голова разом з Дідом Морозом та Снігуронькою винагородили солодкими подарунками всіх учасників акції (згодом ці ялинки випускники шкіл посадять на території тих шкіл, де вони навчалися).Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36637 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua