МЕНЮ


27 грудень 2011 - 14:51

Минулої зими на водоймах області загинуло 11 осіб


Одним із небезпечних місць, де гинуть люди взимку були і залишаються водойми. Усі пам’ятають трагічну подію, що сталася 7 лютого 2011 року, коли на річці Сугоклея в Компаніївському районі загинуло троє рибалок. Загалом протягом зимового періоду 2010-2011 років на водоймах області загинуло 11 осіб. Врятовано 4 осіб, 3-х з яких зняли з криги співробітники УМНС в області на Кременчуцькому водосховищі у Світловодському районі.Про це повідомив під час прес-конференції начальник Управління Держтехногенбезпеки у Кіровоградській області полковник служби цивільного захисту Ігор
Парфьонов.- Для порівняння приведемо статистичні дані щодо кількості загиблих та врятованих на водних об’єктах Кіровоградської області у зимовий період за попередні роки, так протягом зимового періоду 2008-2009 років загинуло – 18 осіб (з них одна дитина), врятовано 3 осіб, у 2009-2010 роках – загинуло 18, врятовано 2, - зазначив Ігор Парфьонов.

Найбільшу групу ризику становлять рибалки, які на догоду власному захопленню часто нехтують правилами безпеки та йдуть на невиправданий ризик.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечення безпеки людей на водних об’єктах у зимовий період та виконання Правил охорони життя людей на водних об’єктах України (далі – Правила), за ініціативи Управління Держтехногенбезпеки підготовлено доручення голови обласної державної адміністрації від 19.12.2011 № 27-488/1, відповідно до якого місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на місцях протягом зимового періоду 2011-2012 років зобов’язані проводити низку заходів. Перш за все, організувати роботу щодо заборони виходу людей на лід у найбільш небезпечних ділянках водойм, а під час відлиги та танення льоду – на всі водойми області, розташовані на відповідних територіях.

При зниженні температури проводити денне патрулювання в місцях можливого підлідного вилову риби.

Окремо хочу зазначити, що відповідно до п.11.1 Правил у зимовий період місцеві засоби масової інформації, публікуючи або передаючи метеозведення чи метеопрогнози, повинні давати інформацію про товщину та міцність льоду на місцевих водоймах і особливо попереджувати про його ослаблення під час відлиг чи танення льоду.

Також для проведення рятувальних робіт у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та подій на льоду управлінням МНС України в Кіровоградській області проведено перевірки готовності рятувального обладнання та техніки.

Аварійно-рятувальні автомобілі забезпечено необхідним оснащенням для рятування людей на водних об’єктах, а саме: пристроями для рятування людей на кризі, дерев’яними баграми, рятувальними кругами, човнами, рятувальними жилетами, мотузками тощо. На Кременчуцькому водосховищі для порятунку рибалок рятувальники використовують аероглісер «Пегас».

Відділенням зв’язків з громадськістю Управління Держтехногенбезпеки у Кіровоградській області спільно центром пропаганди УМНС в області постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення.

Тож, користуючись нагодою, хочу ще раз нагадати, що, перебуваючи на кризі, необхідно бути максимально обережними.

Окремо звернення до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків. Пам’ятайте: відповідальність за їхнє життя несете саме ви!Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3716 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua