МЕНЮ


28 червень 2013 - 14:02

Молодість, обпалена війною


26 червня кіровоградка Марія Майданюк, колишня зв’язкова молодіжного підпілля, а нині – активістка ветеранського руху відзначала своє 88-річчя. З днем народження її привітали міський голова Олександр Саінсус, голова ради Кіровоградської міської організації ветеранів України Віталій Вієвський та начальник відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлія Вовк.

Міський голова побажав іменинниці міцного здоров’я, довгих років життя та вручив Марії Петрівні вітальну листівку, цінний подарунок і квіти.

Нелегке життя випало на долю цієї жінки. У роки нацистської окупації Марія Петрівна брала активну участь у підпільно-диверсійній організації, була членом партизанського загону імені Ворошилова, що діяв на території Кіровоградщини з 1942-го по 1943-й роки. З 1944-го по 1945-й роки – телефоністка батальйону зв’язку 299-ї стрілецької дивізії.

У складі окремого батальйону зв’язкова 299-ї стрілецької дивізії Другого Українського фронту вела боротьбу з жорстоким і ненависним ворогом, визволяючи рідну землю і країни Східної Європи. Війну закінчила у травні 1945 року в Австрії, поблизу Відня. Гвардії старшина Марія Майданюк демобілізувалася влітку 1946 року. Має півтора десятка державних нагород і радянських відзнак. Серед них – ордени Вітчизняної війни 1-го і 2-го ступенів, медалі “За відвагу”, “За бойові заслуги” та інші. Особливо вона пишається знаком “Партизан України”.

У повоєнний час Марія Петрівна успішно закінчила Київський інститут народного господарства. Працювала економістом-інженером на кіровоградському заводі ім. Таратути. Її трудовий стаж – 50 років.

Вона і нині проводить значну громадську роботу та є головою комітету колишніх підпільників та партизанів Кіровоградської міської організації ветеранів України.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.2164 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua